
Dávid György (Kovács Gergely érsek jobbján) az új gyergyószentmiklósi esperes
Fotó: Suciu Cristian
Kovács Gergely érsek jelenlétében, a hívek körében tette le az esküt, Dávid György a gyergyószentmiklósi Szent Miklós Plébánia új főesperese, aki áthelyezését megelőzően a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király templom plébánosa volt.
2021. augusztus 08., 14:082021. augusztus 08., 14:08
A vasárnapi, beiktató ünnepi szentmisét megelőzően Len Emil Balázs, Gyergyószentmiklós alpolgármestere egyháztanácsosként köszöntötte az új főesperest. „Örömünnep ez ma a közösségünk körében, mert nem maradtunk pásztor nélkül. Köszönetet mondok az érsek atyának, hogy gondoskodik közösségünkről.
– fogalmazott köszöntő beszédében az egyháztanácsos.
A szentmisén tette le az ünnepi esküt Dávid György főesperes, és őt követően az egyháztanács tagjai is fogadalmat tettek, hogy tudásuk és hitük legjavával a közösség javát és Istent fogják szolgálni. Kovács Gergely érsek a vasárnapi szentmisén felolvasott evangélium kapcsán arra kérte a gyergyószentmiklósi híveket:
A szentmise végén Dávid György immár a Szent Miklós Plébánia új főespereseként, a szintén újonnan Gyergyószentmiklósra kihelyezett Fülöp Zsombor segédlelkész és György Balázs paptársa nevében, a hálaadás szavaival megköszönte Kovács Gergely érsek jelenlétét és támogatását.
Az új főesperes szólt áthelyezése híre hallatán megtapasztalt érzéseiről is. „Az imádság és a gondviselés, a családtól, barátoktól jövő bátorító szavak segítettek abban, hogy igent mondjak”. Hangsúlyozta, hogy Ferenc pápa csíksomlyói beszédének egy részlete adta a motivációt és az alapot döntéséhez.
– fogalmazott az új esperes. Dávid György kérte az egyháztanács tagjainak, a hívek és a világi elöljárók támogatását, hogy együtt munkálkodva közösen tudják építeni Isten országát.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!