
Fotó: Tuchiluș Alex
Újabb mandátumért indulnak a júniusi önkormányzati választásokon az RMDSZ sepsiszentgyörgyi, kézdivásárhelyi, kovásznai és baróti polgármesterei, ugyanakkor Tamás Sándor megyei tanácselnök is folytatná a megkezdett munkát. A jelöltek szerda délben mutatkoztak be a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központban megtartott kampányeseményen, amelyen Kelemen Hunor szövetségi elnök is jelen volt.
2024. március 13., 18:232024. március 13., 18:23
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség háromszéki politikusainak jelenlétében zajló gyűlésen Kelemen Hunor szólalt fel elsőként, felvázolva az idei választási év tétjét, és összegezte az elmúlt évek eredményeit.
– fogalmazott.
Elmondta, hogy az elmúlt években volt két kritérium, amitől az RMDSZ nem tágított, egyrészt az erdélyi magyar közösség érdekeinek képviselete, másrészt, hogy
Fotó: Tuchiluș Alex
„Háromszék ilyen szempontból mindig a legjobban teljesített” – vélekedett a szövetség elnöke, hangot adva azon meggyőződésének, hogy a megyében nincs olyan helység, a legkisebb településtől a megyeközpontig, ahol ne történt volna fejlesztés. „Ez azért fontos, mert a másik feladatunk, hogy Székelyföldet építésük, a közösségünk számára az életfeltételeket jobbá tegyük, és olyan helyzetet teremtsünk, hogy az utánunk jövő nemzedék akarjon itthon, a szülőföldjén élni, akarjon itthon maradni Székelyföldön” – jelentette ki Kelemen Hunor. Hozzátette azt is, hogy az elmúlt években
„A tartalékaink továbbra is Székelyföldön és az erdélyi nagyvárosokban vannak. Akkor leszünk sikeresek, ha ezeket a tartalékokat tudjuk mozgósítani” – mondta az RMDSZ elnöke, majd sorba vette a háromszéki városok elöljáróinak (Antal Árpád, Bokor Tibor, Gyerő József, Benedek Huszár János) elmúlt években elért eredményeit.
Fotó: Tuchiluș Alex
Felidézte, hogy 2019-ben az RMDSZ
„Nem lehet ezt 3-4 év alatt megfordítani, évtizedek kellenek, hogy a trend megváltozzon és növekedés induljon el, de ehhez intézmények is kellenek” – hangsúlyozta. Ennek jegyében indították el 2021-ben a bölcsődeprogramot, ugyanakkor
Fotó: Tuchiluș Alex
„A család és az egyház mellett ezek az intézmények teremtik meg azokat a kereteket, ahol magyarnak lenni jó” – fogalmazott.
Kelemen Hunor kiemelte, hogy Székelyföld és Erdély számára 2024 sorsdöntő év, amely legalább tíz évre meghatározza a magyar közösség sorsát.
– hangsúlyozta.
Fotó: Tuchiluș Alex
Kifejtette, hogy amennyiben a fejlesztési régiókat fogják átnevezni megyéknek, akkor az erdélyi magyar emberek mindenhol a teljes kiszolgáltatottság állapotába kerülnek.
– fogalmazott a szövetségi elnök. Hozzátette, hogy a helyzet még rosszabb lesz a Partiumban, Közép-Erdélyben, vagy azokon a helyeken, ahol a magyarság most is kisebbségben van, de jelenleg még van képviselete.
Hangsúlyozta, hogy ezt a helyzetet mozgósítással lehet elkerülni,
Fotó: Tuchiluș Alex
„Azt gondolom, hogy az önkormányzati választásokon győzni fogunk, lesz 200 polgármesterünk. Remélem, hogy meg tudjuk őrizni a négy megyei önkormányzatot, és Marosvásárhelyt, Szatmárnémetit is” – mondta Kelemen Hunor.
Fontos célként jelölte meg, hogy az európai parlamenti választásokon is elérjék az öt százalékot, véleménye szerint ehhez szavazatokat kell szerezniük a Kárpátokon túlról is. „Az Európai Parlamentben akkor van hangunk, ha ott vannak, a mi kollégáink” – mondta. Hozzátette, hogy
Fotó: Tuchiluș Alex
„Elégedetlenek vagyunk rengeteg döntéssel, ezeket meg kell változtatni. A Kárpát-medencei magyar érdeket akkor tudjuk érvényesíteni, ha többen vagyunk ott azok, akiknek ez fontos. Az a két ember is nagyon sokat tud tenni, akiket elküldünk Brüsszelbe” – fogalmazott Kelemen. Hozzátette, igaz, hogy az erdélyi magyar emberek euroszkeptikusak, de ez nem jelent unió-ellenességet.
– jelentette ki.
„Feladatunk olyan Székelyföldet teremteni, úgy építeni Erdélyt, hogy az én gyerekeim, majd az unokáim is akarjanak itt maradni. Én és a háromszéki kollégák is ezért fogunk dolgozni” – jelentette ki. Hangsúlyozta, ha a megye, a megyeközpont és a megye városai jól teljesítenek, akkor maguk után tudják húzni a vidéket is, és
Fotó: Tuchiluș Alex
A kampányesemény folytatásában az RMDSZ városi polgármester-jelöltjei mutatkoztak be, Sepsiszentgyörgyön Antal Árpád, Kézdivásárhelyen Bokor Tibor, Kovásznán Gyerő József, Baróton Benedek Huszár János indul újabb mandátumért, végül pedig Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke is bejelentette indulási szándékát egy újabb mandátumért.
Nicușor Dan államelnök szerdán, az ankarai NATO-csúcstalálkozó előtt kijelentette, hogy Románia a Fekete-tengeri régió fontosságát fogja hangsúlyozni.
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
1 hozzászólás