
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Archív
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
Az elmúlt harminc év legnagyobb költségvetését fogadta el csütörtöki online ülésén Kovászna Megye Tanácsa.
2021. április 15., 21:372021. április 15., 21:37
A bevételek 55 százalékát közberuházásokra, a 45 százalékot fenntartásra fordítják.
– számolt be Tamás Sándor, a közgyűlés elnöke.
Az idei költségvetés sarokszámait ismertetve elmondta, Kovászna megye 26 millió eurót fordít közberuházásokra, 31,5 millió eurót az egészségügyi rendszer, 10,5 millió eurót a szociális védőháló fenntartására és fejlesztésére. Az elmúlt harminc év legnagyobb költségvetését fogadták el, ez annak is köszönhető, hogy jelentős uniós pályázati pénzt tudnak felhasználni.
Ezt követi a megyei utak és hidak modernizálására, újjáépítésére szánt összeg, ami eléri a 95,2 millió lejt. A szociális ellátási és gyermekvédelmi rendszer fenntartására és fejlesztésére elkülönített keret 54,5 millió lej, mondta a tanácselnök. Kulturális intézményeire, művelődési programokra, egyházi és sporttámogatásra 36,9 millió lejt szán a megyei önkormányzat. Az elnök külön kiemelte a Székelyföldi Kerékpáros Körverseny számára 75 ezer lejre növelt támogatást, valamint a csapatsportok, a jégkorong, a futball és kosárlabda számára biztosított 2,3 millió lejt is.
A Háromszéki Települések Modernizációs Programjára is különítettek el pénzt, ennek keretében iskola- és óvodaépületek, kultúrházak, orvosi rendelők, sportbázisok, könyvtárak, emlékszobák felújítására, játszótérépítésre, az önkéntes tűzoltószertárak felszerelésére, a tanítás utáni tevékenység, szociális tevékenységek támogatására írnak ki pályázatot. Az egyházak számára is lesz kiírás, 1,5 millió lejes keret áll a rendelkezésükre, templomok, egyházi építmények felújítására.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
szóljon hozzá!