
Első lépésként a városközpontban le kell bontani a Bodok szállodát
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Régi terve a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak a Bodok szálló helyére tervezett ifjúsági és kulturális központ, amelynek megépítéséhez a magyar kormány segítségére is számítanak. Az elmúlt években „leült” a terv, most azonban ismét a napirendre került az öltet.
2024. február 29., 18:232024. február 29., 18:23
A sepsiszentgyörgyi képviselő-testület február 29-i gyűlésén Tóth-Birtan Csaba alpolgármester a különféléknél terjesztette elő indítványát, illetve egy olyan együttműködési megállapodás tervezetét, amelyhez tanácsi határozatra ugyan nem volt szükség, mert a sepsiszentgyörgyi önkormányzat számára nincs anyagi vonzata e döntésnek – de a tanácstagok hozzájárulása szükséges. Ez a megállapodás majd része lesz a későbbiekben a felek között megkötendő szerződésnek is.
Ezek szerint tehát a „jelenleg méltatlan körülmények között tevékenykedő Tamási Áron Színház, a Cimborák Bábszínház, az M Stúdió Mozgásszínház, a Bod Péter Megyei Könyvtár és az Erdélyi Művészeti Központ számára épül meg az új létesítmény, amely egy multifunkcionális rendezvénytermet és egy korszerű hangversenytermet is magában foglal.” A tervezet szerint az intézmények számára majd új lehetőségek nyílnak meg, közös rendezvényeket is szervezhetnek, vagy egymás rendezvényeit erősíthetik, az erőforrások megosztásával.
„A létesítmény mielőbbi megvalósításának érdekében
– áll az előterjesztett dokumentumban. Ez szerint a minisztérium vállalja, hogy a sepsiszentgyörgyi önkormányzattal együtt
amelynek a továbbiakban is biztosítják a részvételét a pályaműveket elbíráló bizottságban, a helyszíni szemléken. A felek arra kötelezik magukat, hogy biztosítják az együttműködéshez az emberi erőforrást és az infrastruktúrát.
A városképet meghatározó új kulturális központ megépítésének szándékáról először 2020 februárjában beszélt Antal Árpád polgármester. Még a látványtervek is elkészültek, amelyekre a budapesti MÜPA tervezőjét, Zoboki Gábort kérték fel. Akkor még a Sapientia Alapítvány is részt vállalt volna a finanszírozásból, a magyar államtól erre a célra kapott négymilliárd forintos támogatással, ám
– az indoklás szerint egy közintézmény közvagyont képező ingatlan kapcsán nem társulhat magánentitással, ennek következtében a Sapientia kimaradt az együttműködésből.
Hallgatólagos belegyezésével a központban lévő alapítványi ingatlanokat a város kisajátította, így formálisan már csak a két önkormányzat vesz részt a kivitelezésben.
2022-ben Lázár János, Magyarország építésügyi és beruházási minisztere azért látogatott Sepsiszentgyörgyre, hogy közölje, a magyar kormány által finanszírozott, de még el nem kezdett beruházásoknál újraütemezve optimalizálják a költségeket. Ez abban nyilvánult meg, hogy
A városközpontban időközben le kell bontani a Bodok szállodát, ehhez idén februárban a helyi tanács elfogadta a munkálat dokumentációját, következő lépésben pedig a város meghirdeti a licitet a kivitelezésre.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!