
Tankó Nóra a „kevesebb néha több” elvet követi
Fotó: Szabó Barbara
Lejárt a gömbök, csili-vili elemek ideje, hódít a természetközeliség, ami az idei karácsonyi lakásdekorációt illeti. A karácsonyfa esetében újra fénypontját éli a klasszikus piros, de a masnik, szalagok is a trendeket követik.
2024. december 25., 16:012024. december 25., 16:01
2024. december 25., 16:012024. december 25., 16:01
Tankó Nóra lakberendező, a LINE Interior Design tulajdonosa kalauzolt el minket a karácsonyi trendek világában. Amint a beszélgetésünkből kiderült, ez egy olyan ünnep, ami sokkal inkább építkezik a hagyományokra, a saját ízlésvilágra, mintsem a divatra, azért mégis kínálunk néhány opciót azoknak, akik szeretik követni a trendeket.
Már a fenyőfa vásárlásánál is érdemes néhány dologra odafigyelni. Nóra az élő, vágott fákra esküszik. Mint mondta, a környezete tapasztalataiból élve,
Fotó: Pixabay
Aki a műfenyő mellett döntene, az válasszon igazán minőségi darabot, amit 15-20 évig is használhat, anélkül, hogy darabjaira hullana.
No de ha maradunk a vágott, illatos tűlevelűnél, mire figyeljünk? Először is döntsük el, a lakás mely pontján szeretnénk felállítani. Érdemes olyan helyre tenni, ahol a család tagjai a legtöbb időt töltik, például a nappaliban. De azt is fontos megnézni, hogy ne legyen útban, ne zavarjon a mindennapi teendők elvégzésében. Például
Miután eldöntöttük, hová kerül, mérjük le, mekkora helyünk van számára. Ne csak a magasságra, a szélességére is figyeljünk, hiszen egy tömzsi fácska bizony okozhat még kellemetlen meglepetéseket. Nóra szerint minél magasabb, annál szebb a karácsonyfa, de azért ne essünk túlzásba, ismerjük a lakásunk adottságait.
Fotó: Pixabay
Mivel, hogyan díszítsük a tökéletesen kiválasztott fánkat?
A múlthoz képest, itt is vannak eltérések, de a piros gömbökkel nem lövünk mellé. Erre az évre, ahogyan az öltözködés terén is,
Igazán trendi lesz a fánk továbbá, ha a csúcsdíszt egy nagy masnira cseréljük.
Fotó: Pixabay
Emellett a természetes anyagok is visszatértek a középpontba. Nóra például előszeretettel használ horgolt díszeket, de működhet a mézeskalács fára való akasztása is. Mint mondta,
Nóra szerint fontos továbbá, hogy egyfajta gömbből, díszből ne csak egy darabot akasszunk a fára, hanem legalább négyet-hatot osszunk el rajta szemnek tetszőn.
Fotó: Pixabay
Nem leszünk ódivatúak fehér, bézs, barna gömbökkel sem.
Nóra szerint egy szín használata bőven elég, fényfűzérből idén pedig a melegfényű megy leginkább.
Fotó: Pixabay
Ahogy a karácsonyfa esetében, a lakásdekorációban is az egyszerűség elve működik leginkább. Az elmúlt években divatosnak számító, sok apró gömböcskével díszített elemek már letűnőben vannak.
Nóra szerint a házban is a fenyőágak adják a legtöbbet, ő az ajtókopogtatót, adventi koszorút is abból készítette, de a lépcső korlátjára is fel szokta futtatni. Ezen díszek esetében is jól jöhet a masni. Például egy fenyőágból készült koszorút, ha egyetlen piros masni díszít, már az is nagyon szép, hangulatos és divatos.
Fotó: Pixabay
Nóra többször is hangoztatta a beszélgetés alatt, hogy ilyenkor a legfontosabb mégiscsak az, hogy nekünk tetsszen, amit látunk.
Bevásárolhatunk nagyon sok mindent, amit az aktuális divat diktál, de ha nem tetszik a végeredmény, semmi jót nem érünk el. Nem mellékes szála a dolognak az sem, hogy
Fotó: Pixabay
A lakberendező egyébként a gyermekkorából hozott hagyományokat viszi tovább családjában is.
Mivel kisgyerekes anyuka, a praktikumra is figyel, az üvegből készült gömböket a fa tetején helyezi el.
Fotó: Pixabay
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
szóljon hozzá!