
Erdőismeretből jelesek a háromszéki diákok
Fotó: Kiss Zsombor
Az erdő felfedezését, a természet iránti tisztelet elmélyítését célzó vetélkedősorozat kiemelkedően teljesítő diákjait díjazták hétfőn Sepsiszentgyörgyön. A legügyesebb csapatok munkája nyomán három új tanösvényt alakítanak ki Háromszéken.
2025. február 17., 21:282025. február 17., 21:28
Csaknem ötszáz háromszéki diák vett részt a Velünk az erdő, fedezd fel a tájat című, kilenc hónapon át tartó vetélkedősorozaton tavaly. A Háromszéki Erdészek és Vadászok Baráti Társasága (HEVbt) és az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezete által közösen indított program sikerét és az iskolások elszántáságát igazoló díjakat a Székely Mikó Kollégium konferenciatermében hirdették ki hétfőn.
A gyerekeket és tanáraikat Porzsolt Levente, a HEVbt és a zsűri elnöke köszöntötte, majd Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő osztott meg néhány gondolatot.
Porzsolt Levente szerint érdemes folytatni a vetélkedőt
Fotó: Kiss Zsombor
Sikerként értékelte, hogy a vetélkedősorozatra a tavaly tavasszal induló hétszáz diákból csaknem ötszázan el is jutottak a végéig annak ellenére is, hogy rendhagyóan hosszú – márciustól novemberig tartó – versenyre neveztek be. Rámutatott továbbá:
Zágoni Imola iskolán kívüli tevékenységekért felelős tanfelügyelő, zsűritag a versenyfeladatok és az iskolai tantárgyak között átfedéseket említette pozitívumként, hangsúlyozva, hogy a vetélkedő jó példa rá, hogyan lehet észrevétlenül tanulni. A résztvevőknek gratulált Sztakics Éva-Judit, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere és a zsűribizottság tagja is.
A döntést héttagú bizottság hozta meg, köztük erdész, történész, tanfelügyelő, valamint a város közintézményeinek képviselői is. A feladatokat teljesítő csapatoknak emléklapot adtak át, a dobogósokat díjjal méltatták.
Elemis, általános iskolás és középiskolás tanulókat díjaztak
Fotó: Kiss Zsombor
Az elemi osztályosok kategóriájában legügyesebbnek a zágoni Erdő barátai névvel induló kisdiákok bizonyultak, az általános iskolások közül a sepsiszentgyörgyi Csirkefogók nyerték el a fődíjat. A középiskolások körében a baróti diákokból álló csoport, A Dél-Hargita Erdeinek Őrei győzedelmeskedtek.
„A vetélkedő sok olyan ötletre világított rá, amit érdemes lenne akár helyi szinten elkezdeni megvalósítani, hiszen a tanösvények, az erdőjárás által kerülhetünk igazán közel a természethez” – fogalmazott Porzsolt Levente.
Zágonban, Sepsiszentgyörgyön és Baróton hoznak létre új tanösvényeket
Fotó: Kiss Zsombor
Hozzátette: a programot szeretnék folytatni, de valószínűleg nem tavasszal, hanem ősszel indítják majd, hogy ne nyúljon át egyik tanévről a másikra. Az újabb vetélkedősorozat indítását időben jelezni fogják a tanintézmények számára.
A PSD miniszterei várhatóan csütörtökön benyújtják lemondásukat a kormányból. A román központi sajtó politikai forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a szociáldemokraták szerdán döntöttek a kormányból való kilépésről.
Több mint 70 Kiehl’s termék található az eMAG-on, arcápolási, kezelési termékek és szérumok, parfümök, haj- és testápolási termékek. Az első 1000 rendelés Kiehl's ajándékcsomagot kap, függetlenül a vásárlás értékétől.
Székelyföld-szerte fagypont alá esett a hőmérséklet csütörtökre virradóan, a leghidegebb a Lakóca-tetőn volt, mínusz 5,5 fok.
A jelenlegi gazdasági helyzet – kifejezetten az üzemanyagár-robbanás – jelentős nyomás alá helyezte a közúti szállítással foglalkozó cégeket. A megemelkedett költségeket tükrözik a fuvardíjak, sőt a boltok polcaira felkerülő termékek árai is.
Románia GDP-arányos költségvetési hiánya a 2024-es 9,3 százalékról 7,9 százalékra csökkent tavaly az Eurostat adatai szerint, amelyek azt igazolják, hogy az irány helyes, a gazdaság stabilizálódik – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
szóljon hozzá!