
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Újabb nyomógombos jelzőlámpát szereltek fel Sepsiszentgyörgyön, ezúttal a belvárosban, az Erzsébet park és a Szabadság utca sarkánál lévő gyalogátjáróhoz.
2022. július 13., 15:312022. július 13., 15:31
2022. július 13., 17:132022. július 13., 17:13
Az önkormányzat abban bízik, hogy ezzel biztonságosabb és gördülékenyebb lesz a közlekedés a gyalogosok és a járművezetők számára is. Ezen a szakaszon
A városvezetés azzal érvel a közlekedésmenedzsment-rendszer gyakorlatba ültetése mellett, hogy ezzel csökken a balesetek száma, kevesebb az üzemanyag-fogyasztás, ha irányított a forgalom, kisebb a kémiai és a zajszennyezés.
Sepsiszentgyörgyön már évek óta üzemben van egy hasonló forgalomirányító berendezés a Sugás áruház előtti gyalogátjárónál, és
a város Brassó, valamint Csíkszereda felé vezető útvonalán. Az beüzemelés utáni első hetekben fennakadást okozott a forgalomban, hogy a közeli tömbházakban lakó gyerekek szórakozásból nyomogatták a gombot, így folyamatosan pirosra váltott a lámpa az autósoknak. Miután az újdonság élménye elmúlt, rendeltetésszerűen használják a forgalomirányítót.
Több mint ötezer, az 1989 utáni átmeneti időszakhoz kapcsolódó diplomáciai dosszié titkosításának feloldását hagyta jóvá a román kormány.
A bukaresti ítélőtábla csütörtökön másodszorra is nyolc év és nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Mario Iorgulescut.
Új reformcsomagot jelentett be Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtökön, amely megváltoztatja a kórházak finanszírozásának és szervezésének módját.
A Helyi Rendőrség Napját ünnepelték csütörtökön Székelyudvarhelyen, ahol járműfelvonulást is tartottak. Mindeközben Civium Protect-díjjal ismerték el Balázsi Hajnalka helyi rendőr munkáját, segítőkészségét.
Az Európai Bizottság (EB) az ősszel becsült 1,1 százalékról 0,1 százalékra módosította csütörtökön közzétett tavaszi prognózisában a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Megközelítőleg negyven lovas kelt útra csütörtökön a Perkőről, hogy magával vigye a háromszéki közösségek imaszalagjait Csíksomlyóra. A zarándokok előtt álló, eső áztatta úton minden kilométer a hit, a közösség és az összetartozás erejét hordozza.
A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. A liftben heten tartózkodtak, öt embert pedig kórházba szállítottak a baleset következtében.
Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.
Miután az elmúlt időszakhoz képest viszonylag hosszú napokig változatlan maradt a benzin ára a román piacvezető Petromnál, a hosszú hétvége előtt ez most változik.
A szakszervezeti szövetségek kérik a kormánytól és a munkaügyi minisztériumtól, hogy haladéktalanul kezdeményezzenek „valós és átlátható” vitát az új egységes bértörvény tervezetéről.
szóljon hozzá!