
Hat hónap áll a cégek rendelkezésére a munkálatok lebonyolítására – hangzott el a szerződések aláírásán
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Kilenc csíkszeredai tömbház hőszigetelési szerződését írták alá pénteken a megyeszékhelyen. Az EU-s pályázatból finanszírozott projekt megvalósítására hat hónap áll a cégek rendelkezésére, a munkálatok júliusban kezdődnek.
2022. május 20., 17:022022. május 20., 17:02
2022. május 20., 17:172022. május 20., 17:17
Az eseményen Korodi Attila polgármester, Bors Béla alpolgármester és a kivitelezés jogát elnyerő bukaresti Niliten Construcţii Kft képviseletében Alina Zaporojan volt jelen.
Mint elhangzott: júliusban kezdik meg
A szerződés értéke meghaladja a 16 millió lejt, amelyet az Európai Unió Regionális Operatív Programja finanszíroz. Az átfogó felújítás a falak hőszigetelése mellett magába foglalja az alagsor és a tetőtér felújítását is.
A városháza kommunikációs osztálya azt is hozzátette, hogy a tömbház-hőszigeteléseket illetően hét társasház esetében a kivitelező az utólagos javítások fázisában, három tömbház hőszigetelésének kivitelezése pedig közbeszerzés fázisában van. További kilenc épület esetében közeleg a licit meghirdetése.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
A pedagógusok bojkottja miatt a márciusi próbaérettségi eredményei Háromszéken nem mérvadóak. A végzősök kevesebb mint fele vizsgázott, miközben a szakszervezetek már a következő sztrájkhullámot készítik elő az oktatási minisztérium tervei miatt.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
szóljon hozzá!