
Legutóbb négy elhagyott járművet sikerült elvinni
Fotó: Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
Idén immár harmadik alkalommal szállított el elhagyott autókat közterületről a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség. A járműveket egy ideig még visszaválthatják a tulajdonosaik.
2024. július 24., 15:182024. július 24., 15:18
„Szeretném hangsúlyozni, hogy nem személyeskedésről, hanem a parkolók felszabadításáról van szó: mint a legtöbb városban,
– fogalmaz Hadnagy István, a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség igazgatója.
A mostani akció részeként
A rendőrség gyakran kap panaszt hosszú ideje parkolóhelyet elfoglaló járművekről, ám ezek sok esetben nem tesznek eleget az elhagyottság kritériumainak, azaz érvényes biztosítással és érvényes műszaki vizsgával (ITP-vel) rendelkeznek. Az ilyen járműveket viszont nem szabad elszállítani.
Amennyiben a helyi rendőrség egy autón felszólítást hagy a tulajdonosának, annak még két lehetősége marad:
„A gyakorlatban az esetek túlnyomó többségében az ellenkezője szokott elfordulni: a tulajdonosok vagy nem lépnek a felszólításra, vagy arrébb viszik az autót, de továbbra is közterületen hagyják, holott a gond éppen ez utóbbihoz kapcsolódik, hiszen a jármű potenciális parkolóhelyet foglal el, esetleg zavarja a forgalmat – magyarázza Hadnagy István.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség folytatja az elhagyott járművek elszállítását, első körben a legutóbb elmaradt három van soron. Továbbra is fogadnak ezzel kapcsolatos bejelentéseket a 0800-800 767-es telefonszámon vagy Whatsappon a 0739-886 992-es számon.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!