
Jó ütemben haladnak Sepsiszentgyörgyön a Borvíz utcai új bölcsőde és napközi építési munkálatai – közölte Antal Árpád polgármester. Kovászna megye székhelyén emellett még három óvoda épül.
2024. július 19., 17:142024. július 19., 17:14
A Borvíz utcai óvodában jelenleg
Az új, 600 négyzetméteres napközi 60 óvodást tud majd befogadni (korábban szó esett arról, hogy a Waldorf-csoportokat helyezik ide), illetve 20 bölcsődésnek is helyet biztosít.
A városban további három óvoda építése is a megvalósítás valamely szakaszában van, az egyik az unitárius egyházközség partnerségével és telkén épül a George Enescu utcában; ide 15 gyermeket várnak.
A szépmezői lakónegyedben 20 gyermek számára épül óvoda, míg az Országos Beruházási Társasággal (CNI) kötött szerződés alapján és annak finanszírozásával a Nicolae Iorga utcán is egy nagy, 70 férőhelyes napközit húznak fel a közeljövőben – ez ügyben most van folyamatban a közbeszerzés a kivitelezésre.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!