
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság három hónapra új vezetőt kapott Alin Pahonțu rendőrfőkapitány személyében, aki az országos főkapitányság honlapja szerint korábban a brassói rendőrség parancsnokhelyettese volt.
2023. február 07., 13:002023. február 07., 13:00
Az előző parancsnok, Liviu Pampu-Romanescu 2018 novemberétől mostanáig, másfél éves megszakítással töltötte be ezt a posztot, nemrég pedig nyugdíjba vonult. A belügyminiszter megbízásából február 3-án Alin Pahonțu rendőrfőkapitányt nevezték ki a Kovászna megyei rendőrség vezetői tisztségére. Alin Pahonţu 1997-ben kezdte rendőri karrierjét a brassói közlekedésrendészetnél, 2006-ban kinevezték a nagyszebeni rendőrség közlekedésrendészeti osztályának vezetőjévé, ahol 10 évig dolgozott, innen került a brassói rendőrség vezetőségébe.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
szóljon hozzá!