
Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
Új oltási központokat rendez be Sepsiszentgyörgy önkormányzata a koronavírus elleni oltási kampány keretében. A kampány második szakaszának elején a Dália utcában nyílt meg egy központ, ahol már április végéig beteltek a helyek.
2021. január 31., 20:522021. január 31., 20:52
Az önkormányzat arra készül, hogy ha a következő időszakban országos szinten több vakcina lesz elérhető, akkor azonnal megnyithassanak még legalább egy központot. A Sport utcában található Városi Strandon és a Vadász utcai sportcsarnokban készítik elő a megfelelő helyszíneket, így amennyiben a központi és helyi egészségügyi hatóságok úgy döntenek, legalább egyiket megnyitják.
Hogy a zavartalan működést biztosítani tudják, az önkormányzat felhívást intéz az orvosok és az egészségügyi asszisztensek felé, kérve, hogy ha részt vennének az oltási kampány lebonyolításában, jelezzék szándékukat a Kovászna Megyei Orvosi Kamarának (telefonszám: 0267-311-334), a Kovászna Megyei Háziorvosok Egyesületének (telefonszám: 0267-315-723) vagy a sepsiszentgyörgyi Szociális Támogatási Igazgatóságnak (telefonszám: 0267-312-111).
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!