
Új Olt-híd épült Sepsibükszádon
Fotó: Tuchiluș Alex
Átadták az autósforgalomnak a sepsibükszádi vasbetonhidat, amellyel biztonságosan megközelíthetővé vált a vasútállomás, valamint több család otthona is. Az új Olt-hídon kívül csaknem két kilométer hosszú útszakaszra is friss aszfaltszőnyeg került.
2025. január 05., 12:022025. január 05., 12:02
A nagy horderejű munkálatnak 2024 tavaszán látott neki a kivitelező, és alig több mint fél év elteltével sikeresen be is fejezte azt. Ezzel párhuzamosan Sepsibükszád utcáinak aszfaltozását is megkezdték egy másik projekt keretében.
„Az országúttól a vasútállomásig tartó útszakasz egy részén sosem volt aszfalt, az Olton átvezető híd pedig veszélyessé vált.
Ahol kellett, támfalat, átereszeket alakítottunk ki” – fogalmazott Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Az említett útszakaszon védőkorlát, vízelvezető árok és támfal is épült.
Tizenöt család lakik az Olt túloldalán, de a vasútállomás is itt található
Fotó: Tuchiluș Alex
A beruházás révén 15 községbeli család közelítheti meg biztonságosabban az otthonát, de könnyebben hozzáférhető a vasútállomás, valamint a turisztikai vonzatú horgásztó is, illetve számos szántóföld, erdőrész, legelő is.
Fotó: Tuchiluș Alex
A munkálat összértéke 14,8 millió lej, ebből 9,5 millió lejt az Anghel Saligny-programból finanszíroztak, a fennmaradó 5,3 millió lejt a megyei önkormányzat költségvetéséből biztosították.
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint hétfő reggel 10 órától kedd reggel 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Öt személy életét vesztette hétfő reggel egy Kolozs megyében történt közúti balesetben.
79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító.
A romániaiak 89 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan a kormány az üzemanyagválságot kezelte – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A kőolajat leszámítva nem áll rosszul Románia az energiahordozók terén, mégis egyre költségesebbek ezek a lakosság számára. Mi ennek az oka? – ehhez hasonló kérdésekkel fordultuk Antal Lóránthoz, a szenátus energiaügyi bizottságának elnökéhez.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!