
Fotó: Erdély Bálint Előd
Átadták az új kutyamenhelyet Székelyudvarhelyen, a korszerű létesítmény összesen 70 kóbor állat befogadására képes egyszerre, emellett egy orvosi rendelő is helyet kapott a területen. Újdonság ugyanakkor, hogy kutyaoktató foglalkozik a befogott állatokkal, és örökbefogadás előtt segít barátságot kötni a leendő gazdi és a négylábú között.
2022. június 13., 15:392022. június 13., 15:39
2022. június 13., 19:222022. június 13., 19:22
Hivatalosan is megnyitották az új telephelyre költöztetett kutyamenhelyet Székelyudvarhelyen hétfőn. A város területéről befogott kutyákat korszerűsített kennelekbe helyezik, illetve az intézmény orvosi rendelővel is rendelkezik, ami alkalmas a szükséges beavatkozások elvégzésére.
Mint a megnyitón elhangzott, Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala saját forrásból finanszírozza a létesítményt, amelyet a régi szeméttároló melletti területre helyeztek át. A korszerűsítéseket követően már néhány hete új helyükön várják az ebek új gazdáikat, 40 kennelben összesen 70 kóborlót tudnak egyszerre befogadni.
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Ez a projekt tipikus példája annak, ha valamit rosszul kezdünk el, mennyire nehéz a végére érni” – kezdte beszédét Gálfi Árpád polgármester, ugyanis mint mondta, a beruházást 2014–2015-ben kezdték el, az átadásra mégis csak idén került sor. Hozzátette:
A több mint 668 ezer lej összértékű beruházást területrendezésre, kennelek megvásárlására, villany-, víz- és szennyvízhálózatra való csatlakozásra fordították, valamint egy orvosi rendelő kialakítását is sikerült megvalósítani.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az oktató rendszeresen ellátogat a menhelyre, foglalkozik az ebekkel, az ember közelségéhez szoktatja és tanítja is őket, hiszen, mint Zörgő Noémi, a városháza sajtószóvivője fogalmazott, ezek a kutyák legtöbbször trauma után kerülnek az utcára és félénkek, ezért szükséges a gazdi és a négylábú közötti kapcsolat, barátság kialakítása.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A városháza honlapján a Kutyamenhely fül alatt az megtalálhatók az örökbefogadáshoz szükséges információk, emellett folyamatosan frissítik az örökbefogadásra felkészített kutyák listáját is, amelyhez kép és rövid leírás tartozik. A létesítmény hétfőtől péntekig 10 és 18 óra között látogatható, de előzetes egyeztetést követően máskor is fogadják az érdeklődőket.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
szóljon hozzá!