
Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi Városi Kórház
Új, a korábbinál modernebb CT-készülékkel bővült a Székelyudvarhelyi Városi Kórház vizsgálati eszköztára, mivel a meglévő készülék korábban meghibásodott. Noha az új diagnosztikai eszközt már beüzemelték, május 4-től áll majd a páciensek rendelkezésére – olvasható a székelyudvarhelyi kórház Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
2021. április 22., 19:412021. április 22., 19:41
A kórházi közleményben leírtak szerint az új CT üzembe helyezése komoly fejlesztésnek számít, ugyanakkor rég várt szakmai előrelépést is jelent a különböző koponya, has- és medencetájéki, illetve mellkasi betegségek korszerű diagnosztizálásában. A korábban használt készülék mindössze kétszeletes képet rögzített, az új viszont egy sokkal modernebb, 64 szeletes képet rögzítő gép, amelynek használatára hétfőn kapta meg a kórház a speciális jóváhagyást.
Az új diagnosztikai eszközzel lehetővé válik az úgynevezett angio-CT-vizsgálatok elvégzése is, amelynek fontos szerepe van a különféle érbetegségek diagnosztizálásában, segítséget nyújtva mind a kardiológiai, mind pedig az érsebészeti kezelésekhez. A beruházás összértéke meghaladja a kétmillió lejt, amelyből több mint másfél millió lejt az egészségügyi minisztérium, 200 ezer lejt pedig a város adott, a fennmaradó közel 400 ezer lejt saját költségvetéséből biztosította a kórház. A CT üzembehelyezésével egy időben elkezdődött a készülék használatának betanítása is az egészségügyi személyzet számára.
A május 4-től rendelkezésre álló készülékkel kizárólag a szakorvos által kiállított küldőpapírral rendelkező páciensek vizsgálatát tudják majd elvégezni, előzetes időpontfoglalás alapján. Időpontfoglalásért a 0266–212186-os telefonszámot kell majd hívniuk az érintetteknek.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!