Fotó: Simó Márton
A művelődési ház is megkereszteltetett Farkaslakán, vasárnap délután névtábla-leleplezés nélkül, ám teljes főjavítást követően vehette fel Tamási Áron nevét a helyi kultúrhajlék.
2013. szeptember 22., 19:452013. szeptember 22., 19:45
2013. szeptember 22., 19:552013. szeptember 22., 19:55
Tamási Áron születésnapját, illetve az ahhoz eső legközelebbi hétvégét jelölték meg 2008-ban székelyföldi értelmiségiek a Székely Kultúra Napjaként. Ez az ünnep most Farkaslaka, valamint a Tamási Áronhoz kapcsolódó megemlékezéssorozat révén látszik meghonosodni. Az író szülőházánál tartott ünnepségen, vasárnap délután 4 órától kezdődően Hadnagy Jolán, a Tamási Áron Művelődési Egyesület (TÁME) elnöke köszöntötte az egybegyűlteket, ismertette a programpontokat, majd Lőrincz György író és Partl Alexandra Petra, Magyarország cskszeredai konzulja szólt az egybegyűltekhez.
A második programpont a helyi művelődési ház névadója volt. Nem került sor névtábla-leleplezésre, a polgármester, Kovács Lehel egyszerűen bejelentette, hogy a minden négyzetméternyi felületen, kívül-belül felújított hajlék méltó az író nevéhez, s már csak a farkaslakiakra hárul, hogy kitöltsék azt színvonalas programokkal. Ezt követően Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke üdvözölte az esemény közönségét, rávilágítva azokra a feladatokra, amelyek Tamási szellemében a 700 ezres székelységre hárulnak a közeljövőben.
Mihály János bemutatta a nagyteremben a mennyezethez függesztett történelmi székely zászlókat. Hadnagy Jolán vetített képekben számolt be a farkaslaki küldöttség brüsszeli útjáról, Major Magda tanárnő pedig a Brüsszelbe való kiutazás előtt elkészült Éneklő Farkaslaka című CD-t, annak keletkezéstörténetét ismertette. A műsort a helyben működő három kórus fellépése, majd az azt követő közös estebéd zárta.
Székelyudvarhelyen jártunk a szavazókörzetekben, ahol csendes, nyugodt légkörben zajlott a voksolás. Bár nagy tömegeket nem tapasztaltunk, folyamatosan érkeztek az emberek, 1-2 fő mindig volt a szavazóhelyiségekben, váltották egymást a fülkéknél.
A székelyudvarhelyi zsidóság elhurcolásának 81. évfordulóján, május 3-án Fecső Zoltán dokumentumfilmes tematikus sétával emlékezett a városból eltűnt közösségre, kiemelve a gyűlöletkeltés veszélyeit.
Teljesen átalakul Székelyudvarhely történelmi belvárosának egyik kis utcája, a Székely Támadt-vár közvetlen szomszédságában. A Tó utca modernizálása nemcsak látványos változásokat hoz, új lehetőségeket is teremthet a helyi vállalkozók számára.
Egy sérültet szállított kórházba a mentő, miután két autó összeütközött pénteken délután a 13A jelzésű országúton, Szentegyháza határában – tudtuk meg a szentegyházi tűzoltóktól.
Kultúrotthonokon, iskolákon, a községházán és más középületeken helyezhetnek el napelemeket az elkövetkező időszakban Galambfalva községben. Az 1,1 millió lej értékű projekt célja az energiaszámlák csökkentése.
Elkezdődött a régi iskolával egybeépített kultúrotthon felújítása a Bögöz községhez tartozó Székelymagyaroson. A terv az, hogy ismét a közösség találkozóhelyévé váljanak az ingatlanok.
Három utcarész egyirányúsításáról döntött a székelyudvarhelyi önkormányzat áprilisi soros ülésén; az a cél, hogy több parkolóhelyet alakítsanak ki. Mindemellett egy újabb 20 millió lejes hitelkeretet is jóváhagytak a tanácsosok.
Egy éve csődbe ment a homoródszentmártoni napköziotthont építő cég, azóta pedig teljesen leálltak a munkálatok a helyszínen. Sikerült ugyan új kivitelezőt találni, ám most anyagi gondokkal küzd a projektért felelős pályázó, a tanügyminisztérium.
Áramszünet lesz Székelyudvarhely számos utcájában kedden és szerdán javítási munkálatok miatt – közölte Facebook-oldalán a székelyudvarhelyi városháza.
A villamosenergia-hálózat karbantartási munkálatai miatt áramszünet várható április 28-án, hétfőn 9 és 16 óra között Szentegyháza falurész több utcájában – tájékoztat közösségi oldalán a város polgármesteri hivatala.
szóljon hozzá!