Romániában elsőként vezetnének be közös síbérletet a Hargita-hegység sípályáin, erről tartottak megbeszélést kedden a Hargita-hegység fejlesztéséért, önkormányzatok társulásával létrejött Hargita-hegység Közösségi Fejlesztési Társulás munkatársai, a Hargita Megyei Tanács részéről Incze Csongor alelnök és Szabó Barna megyemenedzser, Adrian Ciomaga, a SkiData képviselője és négy sípálya tulajdonosa – közölte szerdán a megye közgyűlésének sajtóosztálya.
2014. október 08., 19:102014. október 08., 19:10
Az általuk kiadott közlemény értelmében a jelenlevők megegyeztek egy egységesen alkalmazott, sajátos belépőkártya használatában, illetve meghatároztak egy egységes használati árat. Elhangzott, a belépőkártyát reklámfelületként is használnák, természetesen valamilyen helyi termék népszerűsítésére, merült fel az ötlet. A tárgyalásban résztvevők szerint a síszezon indulásáig probléma nélkül be tudják üzemelni a rendszert.
A közlemény ugyanakkor emlékeztet, hogy a Hargita megyei önkormányzat által elindított Hargita-hegység-projekt több elképzelést is összefoglal, amelyeknek együttes célja a térség jobb turisztikai kiaknázása. A turisták vonzása, a vendégéjszakák számának gyarapítása a környéken meghúzódó kistelepülések lakóinak hasznára válik, az ezekből származó bevétel révén életminőségüket növeli.
Incze Csongor elmondta, nagyon jó kezdeményezésnek tartja és örül, hogy a sípálya-tulajdonosok egy része úgy gondolja, hogy egy közös regionális beléptetőrendszert építenek ki, ugyanis ezáltal egymást segítik. „A regionális bérlet tulajdonosa, kihasználva annak előnyeit, több pályát is meglátogat, így több vendéglátóhoz eljut. A vásárlók a szolgáltatások sokszínűségét kapják, miközben a vendéglátóknak állandó forgalmat biztosítanak” – magyarázta a megyei tanács alelnöke.
„A vendéglátásban rejlő lehetőségeket összefogással kell erősíteni, az országban egyedülálló közös síbérlet kezdeményezéséből több üzemeltető is profitál, nem csupán egy, mint például a brassópojánai sípálya működtetője esetében. Ez egy stratégiai fontosságú projekt nemcsak a megyének, hanem az egész Székelyföldnek, mert egyelőre több mint tíz települést érint, de a későbbiekben lehet bővíteni például a Csomád-Bálványos környezetvédelmi terület és más térségek bevonásával” – hangsúlyozta a tervek kapcsán Borboly Csaba, a megyei közgyűlés elnöke.
Kiemelte továbbá, hogy összefogással és közös fellépéssel a vállalkozók egymás szolgálatásait kiegészítve, erősítve tudják értékesíteni azokat, amelyek vonzóbbak lesznek mind a hazai, mind a külföldi turisták számára. „Így a térség versenytársa tud lenni más turisztikai célpontoknak, akár a Prahova völgyének is” – szögezte le.
Különleges filmes hétvégével várják az érdeklődőket Székelyudvarhelyen a városi könyvtár előtti térre. Július 18–19-én dokumentumfilm-vetítéseket és közönségtalálkozókat tartanak, neves rendezők és televíziós szakemberek részvételével.
A vezetékek befogadó és kifolyó részénél újabb betonozási munkálatokra van szükség, így csak nagyjából két hét múlva terelhetik el a Korond patakot. Jó hír viszont, hogy megérkezett az első előzetes jelentés a földtani mérésekről.
Kápolnásfaluban és Székelyudvarhelyen két egymást követő napon lesz áramszünet karbantartási munkálatok miatt – közölte az Electrica áramszolgáltató.
A Romániai Könyvelők Napját ünnepelték Székelyudvarhelyen hétfőn. Az esemény középpontjában a szakma digitális jövője és emberi oldala állt: „a jövő könyvelője már nemcsak számol, hanem irányt mutat” – hangzott el a rendezvényen.
Már csak néhány csövet kell összehegeszteni ahhoz, hogy átirányíthassák a vezetékekbe a Korond-patakot, ideiglenesen elterelve azt a beszakadt parajdi sóbányától. Kiderült az is, hogy a patak vize sajnos a bánya feletti részen is sós.
Ünnepélyes bokrétaavatóval hívták fel a figyelmet Abásfalván arra a különleges közösségi projektre, amely nemcsak építészeti, hanem kulturális és közösségformáló jelentőséggel is bír.
A turisták közül többen érdeklődtek, hogy miért zavarosabb a víz a parajdi sós vizű strand medencéiben, amelyre meglehetősen pozitív választ kaptunk: a gyógyhatású termálvíz teszi opálosabbá a strand medencéit.
Több láda sör szóródott szét péntek délután Felsősófalva főútján, miután egy teherszállító jármű rakománya a földre esett. Az országutat félpályán lezárták, emiatt kisebb torlódás alakulhat ki.
Az esőzések miatti kétnapos kényszerleállást követően pénteken újraindultak a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatok a beszakadt bányarésznél. Időközben ugyanakkor növekedett a bányában lévő víz szintje.
Népi építészeti tábort szervez a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága szeptember 1–5. között Tordátfalván. Jelentkezni augusztus 15-ig lehet.
szóljon hozzá!