
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két csíkszéki településen is tűz ütött ki a hétvégén. Egyik esetben jelentős anyagi kár is keletkezett, a tűzoltók órákon át küzdöttek a lángokkal – adta hírül közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
2021. október 04., 17:372021. október 04., 17:37
Két háztartási melléképület kapott lángra Csíkszentimrén szombaton a reggeli órákban. A helyszínre mintegy húsz tűzoltó vonult ki a csíkszeredai hivatásos, valamint a csíkszentimrei és csíkszentkirályi önkéntes tűzoltóságtól. A kiérkezésre a tűz mintegy 250 négyzetméteres területen pusztított, és fennállt a veszély, hogy átterjed a közelben lévő épületekre is. A lángok megfékezése csaknem hat órába telt, a tűzeset következtében jelentős anyagi kár keletkezett.
Ezenkívül a tűz martalékává vált egy további melléképület tetőtéri része, az ott felszerelt kazánnal együtt. A tűz oka valószínűleg elektromos rövidzárlat volt, amelyet egy nem megfelelően szigetelt elektromos vezeték okozott – tájékoztatott közleményben a Hargita megyei tűzoltóság.
Vasárnap este – a tűzoltósági jelentés szerint – szintén elektromos rövidzárlat miatt keletkezett tűz Csíkkozmáson. A lángok egy kazánházban csaptak fel, a helyszínre a csíkszeredai hivatásos és a csíkkozmási önkéntes tűzoltók is kiszálltak. A tüzet nem sokkal érkezésük után eloltották, de mintegy tíz méternyi elektromos kábel és egy bojler hőszigetelése megsemmisült.
A román légierő egy F-16-os harci repülőgépe megsemmisített csütörtökön egy robbanótöltettel rendelkező tengeri drónt, amely néhány száz méterre megközelítette a Románia exkluzív gazdasági övezetben található Neptun Deep gázmező egyik platformját.
Támogatást biztosítanak az étkezési burgonyát termesztő gazdáknak, miután a kormány elfogadta az erre vonatkozó programot. A kérelmek benyújtására mindössze öt munkanap áll rendelkezésre.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából.
Egy 35 éves, gyulafehérvári férfit őrizetbe vettek szerdán, miután a gyanú szerint szexuális kapcsolatot létesített egy 12 éves kislánnyal, akinek eltűnését augusztus 14-én jelentette be édesanyja.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön kiterjesztette az egy nappal korábban kiadott narancssárga jelzésű hőségriasztást, amely így nem 8, hanem 11 megyére érvényes a nap folyamán.
Szent István pontosan tudta, hogy országot alapítani nem egyetlen döntés, nem egyetlen csata, nem egyetlen törvény, országot építeni évek, évtizedek, évszázadok kitartó munkája – mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
Katonai tiszteletadás mellett, Baka András köztársasági elnök, Magyar Péter miniszterelnök és Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, csütörtök reggel.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán elmondta, az Európai Bizottság szakértői véleményezték az egységes közalkalmazotti bértörvény tervezetét, és a pénzügyminisztérium és a munkaügyi minisztérium jelenleg dolgozik a javaslatok felülvizsgálatán.
A Tisza-kormány a következő költségvetési évig, 2027. január elsejéig szeretné letisztázni a határon túli magyarságra vonatkozó támogatáspolitikát – vázolta Kollai István magyarságpolitikáért felelős helyettes államtitkár szerda este Kolozsváron.
szóljon hozzá!