
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Két tűzhöz is riasztották a tűzoltókat csütörtökön Kovászna megyében: előbb egy sepsiszentgyörgyi raktárhoz, aztán egy bodzafordulói szálláshelyhez. Mindkét helyen rövidzárlat okozta a tüzet – tájékoztatott a Kovászna megyei tűzoltóság.
2020. január 16., 18:082020. január 16., 18:08
A sepsiszentgyörgyi Oltmező utcában csütörtök reggel gyúlt ki egy raktár, két csapatot vezényeltek a helyszínre, és mire eloltották a lángokat, mintegy 30 négyzetméteren elégtek az ott tárolt javak.
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Később Bodzafordulóra siettek a hivatásos tűzoltók, a helyi önkénteseket segítve. Egy szálláshely konyhája gyúlt ki, egy óra alatt sikerült eloltani a tüzet; mintegy 70 négyzetméteren megrongálódott a fal és a födém. Mindkét esetben csak anyagi kár keletkezett.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!