
Felkészült a lakosság az átmeneti kellemetlenségekre, nem zúgolódnak
Fotó: Kökösi Önkormányzat
Márciusban kezdődött és év végig tart a kökösi mellékutcák modernizálása, melyre az Anghel Saligny programból nyert finanszírozást a község.
2024. augusztus 07., 10:052024. augusztus 07., 10:05
Az összesen négy kilométer hosszúságú utcákon a munkálatok márciusban kezdődtek. A kellemetlenebb részén, vagyis az útalap elkészítésén, lekövezésén, az esővízelvezető árkok kiásásán már túl vannak;
A sepsiszentgyörgyi Valdek Kft. a polgármester szerint „nagyon jól tartja a ritmust.”
– mondta Tăraș Silviu, hozzátéve, hogy az időjárás is kedvezett a munkavégzésnek, keveset esett az elmúlt időszakban.
A kivitelező igyekezett mihamarabb elérni arra a pontra, hogy a lakosok ne kelljen sárban járjanak, be tudjanak jutni saját portáikra, a helybeliek pedig türelemmel viselték a megpróbáltatásokat. Az út időtállónak ígérkezik, az előírt rétegrendet szigorúan betartják – jelentette ki az elöljáró.
A sáncok kiásása, kiöntése is jó ütemben folyt
Fotó: Kökösi Önkormányzat
Ahol lehetett, figyelembe vették ezeket az óhajokat, de hát „van egy terv, amit be kell tartani” – szögezte le az elöljáró.
Ilyen ütemű munkavégzéssel lehet bizakodni, hogy év végére – ahogy az átütemezett pályázat kéri – elkészül a beruházás, az önkormányzat át tudja venni és el is számolja – mondta a polgármester.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Nagyszabású tiltakozást tart szerdán az új bértörvény-tervezettel kapcsolatos elégedetlenségek miatt a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége. A tanügyi érdekvédelem törekvéseit azonban több kedvezőtlen tényező is akadályozza.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.
A 2026-os focivébé kezdetén mindannyian szembesülhettünk azzal a ténnyel, hogy a magyarországi közmédia sportcsatornája, az M4 Sport geokódolás alá zárja a közvetítéseit. Pedig a legutóbbi, 2022-es katari vébén nem így volt. Mi történt azóta?
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
szóljon hozzá!