
A tervezett útvonal 3,3 km hosszú, nagyjából egy órát vesz fel
Fotó: Kerekes Károly Csanád
Újévi túrára hívják Kovászna város sportolni vágyóit szombaton. Az útvonal rövid és könnyű, ezért egészen a kisgyerekektől az idősekig mindenkinek ajánlják.
2025. január 03., 21:132025. január 03., 21:13
A sétálni vágyókat szombaton délelőtt 10 óra 45 percre várják a Lőrincz Zsigmond sípálya parkolójába, majd 11 órakor veszi kezdetét a mászás. Nagyjából egy órát vesz fel a 3,3 kilométeres tervezett útvonal.
– mondják a szervezők, Kerekes Károly Csanád és Bicskei Zoltán.
Felhívják a figyelmet a rétegesen öltözködés fontosságára, amely megfelelő az időjárási körülményeknek.
„Célunk mélyebb annál, mint egyszerűen kimozdítani az embereket a kuckójukból, mivel igyekszünk a túrákat úgy szervezni, hogy Kovászna város kincsinek sokaságát bemutassuk közben. Itt elsősorban a borvizek és forrásvizek kevésbé ismert helyszíneire gondolok” – hangsúlyozta Kerekes.
Fotó: Kerekes Károly Csanád
Mint mondta, mivel ezek tényleg kevesek által ismert helyek, ezért rendszerint nagy érdeklődésnek örvendnek. Túráról túrára többen jelentkeznek, szoktak csatlakozni a városban tartózkodó szállóvendégek, de más településekről is érkeznek.
Néhány éve szökkent ki Zoli bácsi fejéből az ötlet, hogy jó lenne megismertetni szélesebb körben is ezeket a természeti kincseket, és azóta évente 1-2 alkalommal szervezzük meg ezeket a mászkálásokat, rendszerint az iskolai vakációkhoz igazítva” – mesélte a szervező.
A túrákat természetesen előkészületek övezik, hiszen
A tavaly felújított Itató forrás
Fotó: Kerekes Károly Csanád
„A szakmai részét Zoli bácsi vízügyes múltja segíti, a fizikai munkát többnyire ketten végezzük, de szinte mindig kerül még lelkes segítő. De az önkormányzatra is mindig számíthatunk, például az Itató-forrás esetében ők biztosították a kikövezéshez szükséges betonlapokat.
– avatott be önkéntes munkásságukba.
Kiemelte: ez egy közös érdek, a helyi lakosok és fürdővendégek informálása, kiszolgálása a cél.
A Duna vízszintjének csökkenése miatt csütörtök reggel ellenőrzött módon leállíthatják a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorát – közölte kedden a Nuclearelectrica.
A meteorológusok kedden újabb sárga jelzésű hőségiasztást adtak ki az ország több mint felére. A figyelmeztetés szerda reggelig érvényes.
Befogtak egy anyamedvét és két bocsot kedden hajnalban Brassóban. Az állatokat a zernyesti Libearty medvemenhelyre szállították – közölte a brassói polgármesteri hivatal.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.
A futball sok családban nemcsak közös időtöltés, hanem érzelmi kapocs is: az eMAG kutatása szerint a futballrajongó apák 74%-a érzi úgy, hogy a sport szorosabbá teszi kapcsolatát gyermekével.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
A Duna vízszintje mindössze három centiméterrel haladta meg hétfőn este az atomerőmű működéséhez szükséges minimumot Csernavodánál – közölte a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR).
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
szóljon hozzá!