
A Tükör című produkcióját ma és holnap is előadja a Háromszék Táncszínház
Fotó: Háromszék Táncszínház
A Háromszék Táncszínház pénteken mutatta be legújabb produkcióját ifj. Zsuráfszky Zoltán rendezésében. A Tükör című néptáncszínházi előadást leghamarabb április 14-én és 15-én, hétfőn és kedden adják elő a Háromszék Táncstúdióban.
2025. április 14., 11:422025. április 14., 11:42
„Mit mutat a tükör egy tükrös szív közepén, ha székelyest járunk? Emlékeink felvirágozva szépen, ha rátok gondolunk, ti régi táncosok, ti régi öregek, ti régi szívesek!” – olvasható az új produkció beharangozójában. Tükör című előadásban a Háromszék Táncszínház
Ifjabb Zsuráfszky Zoltán régi gyűjtőutakra, nagy találkozásokra emlékezve keresi a tükröt mai magunkról, megbontva a táncantológiák szokásos rendjét.
Néhány kép erejéig felvillannak Nagypál Anett, Kádár Ignác, Melles Endre és Tókos Attila koreográfiái is.
Az Udvarhely Néptáncműhely szerdán vendégszerepel Sepsiszentgyörgyön
Fotó: Toró Attila
A hétfői és keddi bemutatót követően legközelebb
A társulat április 21-én, húsvéthétfőn tarja hagyományos locsoló táncházát a Bábel Kiskultúrban. Április 16-án, szerdán 19 órától az Udvarhely Néptáncműhely Ritka magyar című vendégelőadását lehet megtekinteni a Háromszék Táncstúdióban.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,37 banival (0,07 százalékkal) 5,2353 lejre csökkent a csütörtöki 5,2390 lejről.
Tavaly a legalább tíz embert foglalkoztató európai uniós vállalkozások közel kétharmada (63,6 százaléka) használt valamilyen közösségi oldalt; Románia a sereghajtók közé tartozik e tekintetben.
Több mint háromszáz éves tölgy terebélyesedik a székelyudvarhelyi szovjet síremlék közelében, amely a város legidősebb élő fájának számít. Szakemberek vizsgálatokat végeznek, majd tervet dolgoznak ki a fa életének meghosszabbítására.
Megnyílt pénteken a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakasza – jelentette be a brassói regionális útigazgatóság szóvivője, Elekes Róbert. A magashegyi úton 7 és 21 óra között lehet közlekedni.
A bukaresti ügyészség pénteken 60 napra hatósági felügyelet alá helyezte Makaveli néven ismert Alexandru Zidarut.
Az idei első negyedévben 11 876 lakást adtak használatba Romániában, 914-gyel kevesebbet, mint 2025 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
A Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători) péntektől szeptember elejéig közvetlen összeköttetést biztosít a tengerpart és az ország főbb régiói között.
Márciushoz képest áprilisban 95 lejjel (1,6 százalékkal) 5843 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A tűzoltók 15 megye 28 településén és Bukarestben is nagy erőkkel dolgozgtak az elmúlt 24 órában, a csütörtöki vihar okozta károk eltakarításán.
szóljon hozzá!