
Fotó: Rendőrségi felvétel
Tizennégy helyszínen tartottak házkutatást kétfőn Kovászna megyében a rendőrség, valamint a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) munkatársainak részvételével. Tizenhárom személy nevére adtak ki előállítási parancsot.
2021. február 23., 19:062021. február 23., 19:06
2021. február 23., 21:262021. február 23., 21:26
A Kovászna megyei rendőrség keddi beszámolója szerint az akció során 4611 csomag, zárjegy nélküli cigarettát koboztak el, ugyanakkor lefoglaltak tizennégy mobiltelefont, 78 138 lejt és 9750 eurót.
Tizenhárom személyt vittek be kihallgatásra, közülük három gyanúsítottat huszonnégy órára őrizetbe vettek, majd két esetben elrendelték a hatósági felügyeletet. A kivizsgálás az ügyészség vezetésével folytatódik, csempészet és bűnszövetkezet létrehozásának gyanújával.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
szóljon hozzá!