
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós-templom
Fotó: Pinti Attila
Emlékünnepséget tartanak Gyergyószentmiklóson a trianoni békediktátum aláírásának 101 éves évfordulóján. A Nemzeti Összetartozás Napján, június 4-én délután fél hatkor Gyergyószentmiklós templomaiban megszólalnak a harangok, majd 18 órától a Szent Miklós-templomban ünnepi műsort tartanak.
2021. május 31., 17:202021. május 31., 17:20
Az eseményen Nagy József történész történelmi visszatekintőt tart, majd a Camerata kórus ad hangversenyt. Ünnepi műsorral készülnek továbbá a Virtuózok zenei tehetségkutató és Molnár Levente operaénekes mesterkurzusain résztvevő gyergyószentmiklósi gyerekek, illetve felszólalnak a történelmi egyházak lelkészei, majd szentmisével zárul a megemlékezés. Június 5-én a gyergyószentmiklósi református templomban a MÁV Szimfonikus Kamarazenekar komolyzenei koncertjét tekinthetik meg az érdeklődők. A koncertre a belépés ingyenes.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
szóljon hozzá!