
A rongálást még időben sikerült orvosolni, mielőtt bekövetkezett volna a tragédia. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Ismeretlen tettes letörte a gázórát egy Kovászna városi tömbház lépcsőházában, ezzel gázszivárgást idézett elő. A lakók lélekjelenlétének és a hatóságok közbelépésének köszönhetően nem történt tragédia.
2020. november 19., 14:572020. november 19., 14:57
Az eset nyomán szerdán hajnalban a helyszínre érkeztek a tűzoltók, a gázvállalat szakemberei, a rendőrök, a helyi önkormányzat készenléti bizottságának önkéntesei.
– tájékoztat a rendőrség. Az ügyben rongálás miatt ismeretlen tettes ellen indítottak bűnvádi eljárást.
A történésekről egy szemtanú a közösségi oldalon számol be, mint írja, csodával határos módon kerülték el a tragédiát.
– írja bejegyzésében a szemtanú.
Gyerő József Kovászna város polgármestere szintén a közösségi oldalon köszönte meg a lakóknak, hogy megelőzték a tragédiát. „Elismerés illesse mindazokat az éber, józan ésszel és hidegvérrel dönteni- és cselekedni képes polgártársakat, akik a múlt éjszaka egy központi tömbházépületben kialakult krízishelyzetet megfelelően kezelték.
– írja a polgármester.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
szóljon hozzá!