
Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) adatai szerint Kovászna megyében az elmúlt 14 napban regisztrált új koronavírusos esetek ezer lakosra vetített száma 1,88, vagyis nem lépte át a 2 ezreléket, így a megye még mindig zöld zónás.
2021. október 05., 18:302021. október 05., 18:30
A prefektúra keddi tájékoztatása szerint 24 óra alatt 34 új esetet regisztráltak, az egy nap alatt 161 PCR és 135 gyorstesztet végeztek.
András-Nagy Róbert kórházigazgató portálunknak elmondta, a kórházi bennfekvések, a sürgősségre jelentkező koronavírus-fertőzöttek száma is azt tükrözi, hogy a megye zöld zónás, viszont a betegek egyre súlyosabb állapotban kerülnek kórházba. Jelenleg Kovászna megyében 405 aktív eset van.
Még négy településen- Uzonban , Illyefalván, Zabolán és Kökösben- az incidencia átlépi a 2 ezreléket. Hét községben egyetlen fertőzöttet sem regisztráltak. A rendőrség és a csendőrség képviselőiből álló vegyes csapatok 619 személyt, nyolc kereskedelmi társaságot, 23 különböző helyszínt és objektumot, és tíz személyszállító járművet ellenőriztek az elmúlt időszakban. A rendfenntartók 17 bírságot róttak ki összesen 3000 lej értékben.
Évről évre csökken a tarlótüzek száma a Hargita megyei Natura 2000-es területeken, ám az egy általános probléma, hogy éppen a védett területek felégetőit nehéz felelősségre vonni. A legtöbb ilyen tarlóégetési ügy eredménytelenül zárul.
A tanügyi szakszervezetek szerint bizonyos iskolaigazgatók és főtanfelügyelők nyomást gyakorolnak a tanárokra, hogy vegyenek részt az országos próbavizsgákon, miután egy belső referendumon ezek bojkottja mellett foglaltak állást a pedagógusok.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
szóljon hozzá!