
Fotó: Nagy D. István
A kormány egyszer Sepsiszentgyörgynek adta, majd visszavette a Stadion utcai sportbázist. Most ismét reményteljes a város számára a bukaresti felállás, ezért ismét magáénak szeretné tudni a létesítményt.
2025. március 27., 19:222025. március 27., 19:22
A sportbázis megszerzésére irányuló határozattervezetet és annak előzményeit Antal Árpád polgármester a csütörtöki tanácsülésen ismertette az önkormányzati képviselőkkel. Mint mondta, 2018 decemberében az akkori kormány átutalta a város közvagyonába, azonban következő évben a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma procedurális hibákra hivatkozva (pl. hogy az átadásról szóló határozattervezet nem szerepelt a kormányülés eredeti napirendjén, illetve nem volt elég hosszú a közmeghallgatás) megtámadta a kormányhatározatot.
Az azt megsemmisítő bírósági döntés 2024-ben vált jogerőssé,
Azonban miután a bukaresti döntéshozók és a helyi önkormányzat kitartanak azon szándékuknál, hogy a sportbázis Sepsiszentgyörgyé legyen, tanácshatározattal ismét kérik az átadására vonatkozó kormányhatározatot.
Fotó: Fitness Tribe Egyesület
Más ügyben is kéri és elvárja az önkormányzat, hogy a kormány rendelkezzen: meg kell szüntetni a Bánki Dónát utcai sportkomplexumot, a központi piac környékére ugyanis van egy rendezési terve a városnak, új létesítmények (inkubátorház, parkolóház stb.) épülnének ott. Egy sportlétesítményt azonban csak akkor lehet megszüntetni, ha másikat épít helyette a város, ám ez is megtörtént:
Fotó: Tuchiluș Alex
A szociális szolgáltatások cselekvési tervét azokkal a civilszervezetekkel kivitelezi a város, amelyek szerepet vállalnak a különböző okok miatt hátrányos, kiszolgáltatott vagy nehéz helyzetben levő emberek gondjainak megoldásában. Ilyen a Diakónia Keresztyén Alapítvány, a Caritas segélyszervezet, a Máltai Szeretetszolgálat, a Vöröskereszt, az Esély Egyesület.
Többek között olyan új szolgáltatásokat is felvállal az önkormányzat, mint
a családi erőszak esetén mozgósítható csapat felállítása,
telefonos segítségnyújtás gyermekek és szülők számára,
a tűzeseteket elkerülésére füstjelzők kiosztása a rászorulóknak,
védőnői hálózat létrehozása,
mobil csapat a fogyatékosok ellátására, tájékoztató-központ az idősek és hozzátartozóik számára.
Fotó: Tuchiluș Alex
Egy határozattal lazítottak a tanácsosok a 3,5 tonnánál nehezebb áruszállító gépjárművek parkolására, behajtására és közlekedésére vonatkozó szabályzaton, miután a polgármester szerint is „túl szigorúra sikeredett”. A közmeghallgatás ideje alatt nem, csak utána derült ki, hogy néhány tekintetben nem életszerű.
Fotó: Farkas Orsolya
Jóváhagyták az Országos Lakásügynökség által fiataloknak épített bérlakásokra vonatkozó igénylések prioritási sorrendjét is.
2024. december végéig 126 kérést tettek le az önkormányzathoz, ebből 66 formailag helytelennek bizonyult, a többiről döntöttek, tudtuk meg.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
szóljon hozzá!