
Jelentős összeggel tartozik a város a Székely Katonanevelde felújítását végző vállalkozásnak
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook
A kormány december első napjaiban 3,4 millió lejt utalt át Kézdivásárhelynek a folyamatban levő munkálatok költségeire, amely összeget az egykori Székely Katonanevelde épületének felújítására irányítottak át a képviselő-testület tagjai a szerdai rendkívüli tanácsülésen.
2023. december 06., 19:172023. december 06., 19:17
Az online megtartott ülés napirendjén nyolc tervezet szerepelt, a tanácsosok a helyi költségvetés módosításáról, illetve azoknak az európai uniós forrásokból finanszírozott pályázatoknak a meghosszabbításáról döntöttek, amelyek nem zárulna le az év végéig, ugyanakkor aktualizálták a Bod Péter Tanítóképző udvarán épülő új óvoda költségeit is.
A legfontosabb döntés arra vonatkozott, hogy
Az összeg elenyésző ahhoz képest, hogy a kormány több mint 20 millió lejes adósságot halmozott fel az önkormányzat irányába, amely a maga során jelentős összeggel tartozik a kivitelező cégeknek.
A kaszárnya felújítása mellett a járóbeteg-rendelő bővítésével, illetve az új óvoda építésével megbízott Conico Rt.-nek 12 millió lejjel tartozik a város, ennek egy kis hányadát tudják most törleszteni. A városvezetés azt reméli, hogy év végéig újabb összeg érkezik majd az államtól, és abból legalább a számlák egy részét ki tudják fizetni.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
szóljon hozzá!