Rengeteg papírt gyűjtöttek a diákok. Archív
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Óriási papír- és kartonhulladék-mennyiséget gyűjtöttek a Kovászna megyei diákok azon a versenyen, amelyet a Tega Rt. köztisztasági vállalat hirdetett meg, partnerségben az Öko Sepsivel, a Kovászna Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Egyesülettel, valamint az Eco Biharral.
2019. február 11., 19:102019. február 11., 19:10
Az első ilyen megmérettetés tavaly február-márciusban zajlott, és akkor több mint 27 tonna papírt gyűjtöttek, több mint 5400 lej értékben. A benevezett csapatok tonnánként kétszáz lejt kapnak, az első versenyen a Székely Mikó Kollégium lett az első, 11 tonna papírhulladékkal. A sikeren felbuzdulva újra megszervezték a vetélkedőt, 2018. november 1. és 2019. január 31. között ismét le lehetett adni a papírhulladékot. A gyűjtőakcióra ezúttal 16 tanintézetből 91 csoport vagy osztály nevezett be, összesen háromezer résztvevő diák. Ezúttal
A gyűjtés március 1. és május 31. között folytatódik, így a helyezettek állása változhat. Jelenleg újra a Székely Mikó Kollégium vezet 12,5 tonnával, a második helyezett a Mikes Kelemen Főgimnázium 9,5 tonnával, a harmadik pedig a Váradi József Általános Iskola 2,5 tonna papírral. A verseny célja, hogy a tanárok is érdekeltek legyenek az akcióban, hiszen
A gyűjtőakcióval kapcsolatban Máthé László, a Tega vezetője hangsúlyozta, „nyilván nemcsak a diákok és tanárok érdeme mindez, hanem a szülőké is, ami azért fontos, mert ilyen módon több generációhoz jut el az újrahasznosítás fogalma”.
Egyre gyakoribbak a forgalmi dugók Székelyudvarhelyen, amelyek az elmúlt napokban tovább fokozódtak. A kora reggeli és délutáni órákban rendre csúcsosodó forgalmi nehézségeket több, párhuzamosan zajló infrastrukturális fejlesztés okozza.
A Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet számára május az ápolók hónapja, amikor kiemelt figyelem irányul azokra, akik nap mint nap mások testi-lelki jólétéért dolgoznak. Ennek keretében rendezték meg az Ápolók konferenciáját.
Az elnökválasztás második fordulójába került két jelölt, George Simion (AUR) és Nicușor Dan (independent) csütörtök este először vitáznak a tévékamerák előtt.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog szolgálni.
Fogy a levegő a bűncselekmények elkövetői körül: a modern technológiákkal a rendőrség egyre könnyebben azonosítja őket. A Hargita megyei rendőrségen bemutattak pár kriminalisztikai módszert, amellyel például a lemosott vért is fel tudják fedni.
Jégesőbe forduló vihar vonult végig és okozott károkat Udvarhelyszék több településén, köztük Székelyudvarhelyen és Szentegyházán is. A mintegy tíz percen keresztül hulló jég megállt az utcákon, a fákban, termésben is kárt tett.
A sok lehetséges megoldás közül már csak kettő maradt. Mert így szavazott a többség.
Őrizetbe vett a rendőrség egy férfit és egy nőt, akik két kilogramm kokaint és mintegy 20 kilogramm kannabiszt vásároltak Spanyolországban, majd egy futárszolgálaton keresztül Romániába szállíttatták a drogokat.
A református kollégiumok célja nemcsak tudománnyal és ismerettel felvértezni a diákokat, hanem jellemes, emberséges végzősöket nevelni, akik megállják a helyüket a közösségben – jelentette ki csütörtökön Marosvásárhelyen Kolumbán Vilmos református püspök.
szóljon hozzá!