
Rengeteg papírt gyűjtöttek a diákok. Archív
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Óriási papír- és kartonhulladék-mennyiséget gyűjtöttek a Kovászna megyei diákok azon a versenyen, amelyet a Tega Rt. köztisztasági vállalat hirdetett meg, partnerségben az Öko Sepsivel, a Kovászna Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Egyesülettel, valamint az Eco Biharral.
2019. február 11., 19:102019. február 11., 19:10
Az első ilyen megmérettetés tavaly február-márciusban zajlott, és akkor több mint 27 tonna papírt gyűjtöttek, több mint 5400 lej értékben. A benevezett csapatok tonnánként kétszáz lejt kapnak, az első versenyen a Székely Mikó Kollégium lett az első, 11 tonna papírhulladékkal. A sikeren felbuzdulva újra megszervezték a vetélkedőt, 2018. november 1. és 2019. január 31. között ismét le lehetett adni a papírhulladékot. A gyűjtőakcióra ezúttal 16 tanintézetből 91 csoport vagy osztály nevezett be, összesen háromezer résztvevő diák. Ezúttal
A gyűjtés március 1. és május 31. között folytatódik, így a helyezettek állása változhat. Jelenleg újra a Székely Mikó Kollégium vezet 12,5 tonnával, a második helyezett a Mikes Kelemen Főgimnázium 9,5 tonnával, a harmadik pedig a Váradi József Általános Iskola 2,5 tonna papírral. A verseny célja, hogy a tanárok is érdekeltek legyenek az akcióban, hiszen
A gyűjtőakcióval kapcsolatban Máthé László, a Tega vezetője hangsúlyozta, „nyilván nemcsak a diákok és tanárok érdeme mindez, hanem a szülőké is, ami azért fontos, mert ilyen módon több generációhoz jut el az újrahasznosítás fogalma”.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
szóljon hozzá!