
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Megpróbált elmenekülni szombaton a rendőrök elől egy jogosítvány, érvényes műszaki vizsga, és biztosítás nélkül autózó férfi Csíkkarcfalva községben, de elkapták és tetemes összegű bírságot róttak ki rá.
2021. augusztus 02., 15:322021. augusztus 02., 15:32
2021. augusztus 02., 15:492021. augusztus 02., 15:49
A 41 éves helybéli férfi Csíkkarcfalva községben közlekedett autójával a 125-ös jelzésű megyei úton, ám amikor meglátta az útszélen álló rendőrautót, tolatva próbált kereket oldani. A hatóságiak azonban üldözőbe vették, és körülbelül 350 méter után a sofőr megállt. Mint a helyszíni vizsgálatok során kiderült,
A felsoroltak közül mindegyik közúti bűncselekménynek minősül, így az illetőre összesen 6800 lejes bírságot róttak ki a hatóságiak, illetve eljárást is indítottak ellene jogosítvány nélküli vezetés miatt.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
szóljon hozzá!