
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Több mint ötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot a rendőrök négy sofőrre, akik szabálytalanul keltek át a vasúti átjárón egy Kovászna megyei településen.
2021. július 30., 15:002021. július 30., 15:00
2021. július 30., 15:022021. július 30., 15:02
A vasúti átkelőhöz felszerelt kamera felvételeinek tanúsága szerint négy alkalommal is előfordult júliusban, hogy a sorompó leengedése már zajlott, és azt figyelmen kívül hagyva hajtottak a 12-es országutat átszelő sínekre az autósok Málnás községben. A szabálytalan autósokat összesen 5220 lejre büntették a hatóságiak, illetve 90 napra a jogosítványukat is felfüggesztették.
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai felhívják az autóvezetők figyelmét, hogy fokozott óvatossággal közelítsék meg a vasúti átjárókat, a balesetek, tragédiák elkerülése érdekében. Málnás községben már előfordult, hogy az ott áthaladó vonat autóval ütközött, ezért is ellenőrzik szigorúbban a vasúti átkelőhelyet.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
szóljon hozzá!