
Képünk illusztráció
Fotó: Gyulafehérvári Caritas
Kovászna megyében több pénzt tudnak fordítani otthoni idősgondozásra, mivel a kormány biztosítja a részfinanszírozást a fogyatékkal élők nappali központjainak működtetésére.
2022. március 30., 21:092022. március 30., 21:09
Székelyföldön arányaiban Kovászna Megye Tanácsa utalja a legnagyobb összeget az otthoni idősgondozás támogatására. „Idén a megyei önkormányzat egymillió lej vissza nem térítendő támogatást nyújt azoknak az akkreditált szociális szervezeteknek, amelyek idősgondozást végeznek, nehéz körülmények között élő családokkal, gyerekekkel foglalkoznak. Tíz év alatt megtízszereztük szociális pályázati keretünket” – mondta el Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Hozzátette, elégtétel, hogy a kormány is jobban kiveszi részét a szociális védőháló fenntartásából.
A megyei gyermekvédelmi igazgatóság a két nappali központ – a baróti Laura-ház és a sepsiszentgyörgyi Írisz-ház – számára 1,25 millió lejt hívott le. Így nagyobb összeget kaphat a megyétől idősgondozásra a Gyulafehérvári Caritas, a Vöröskereszt, a Diakónia, de a családsegítő tevékenységek, hátrányos helyzetben levő gyermekek felzárkóztatását célzó programokra is több jut, ismertette Vass Mária, a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság igazgatója. A szociális pályázatokat elbírálták, március 31-én kötik meg a támogatási szerződéseket az a civilszervezetekkel.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
szóljon hozzá!