
Az alkotótábor résztvevői
Fotó: Szárhegy-Mamű International
Nemzetközi művésztábor zajlik július 3. és 14. között a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ szervezésében Gyergyószárhegyen, amelyen a hazai alkotók mellett magyarországi, osztrák, német és lengyel művészek is jelen vannak.
2022. július 10., 18:442022. július 10., 18:44
„Az idei első képzőművészeti alkotótáborunk a mostani, és nagy öröm számunkra, hogy egy erőteljes Nyugat-Európai jelenlét van jelen, Lengyelországból, Ausztriából, Németországból és természetesen Magyarországról is érkeztek képzőművészek” – emelte ki Kolcsár Béla, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti központ vezetője, a tábor házigazdája. Mint részletezte,
A tíz képzőművész jelenleg még az alkotás folyamatában van, a munkáikból összeállított kiállítással zárul majd a tábor. A szervezők szabadkezet és alkotói szárnyalási lehetőséget adtak a művészeknek.
„Ez most a kapcsolatépítésről szól, amúgy sem szoktunk külön tematikát megadni, vagy valami nagyon tágat adunk, mert mindenki saját elképzelésekkel jött ide, és ebbe mi, szervezők nem szeretnénk bezavarni.
– mondta el Ferencz Zoltán művészeti vezető, aki egyben a tábor egyik alkotója is.
– mondta Ferencz Zoltán. Egyébként a kulturális központ biztosította a művészek számára a kellékeket is, ugyanakkor az alkotási folyamat mellett lehetőséget teremtettek számukra, hogy a térség nevezetességeit, kultúráját is megismerjek.
A tábor július 14-én, a művészek által készített alkotásokból összeállított kiállítással zárul.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!