
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt 24 órában a Maros megyei tűzoltóság és a rohammentő-szolgálat összesen 53 helyszínen lépett közbe. Három tűzeset mellett egy közúti baleset is szerepel az összesítésben.
2021. március 23., 13:572021. március 23., 13:57
Hétfő délután egy marosvásárhelyi, Kornisa sétányon lévő tömbháznál füstölgő szeméttárolóhoz riasztották a tűzoltókat. Az épületet átfésülték, majd kiszellőztették, a lakók kimenekítésére nem volt szükség. Néhány órával később egy szászrégeni lakóház kigyulladt tetőzetéhez vonultak ki a tűzoltók, mint kiderült, a lángok a kéményből csaptak fel. Keddre virradóan Segesváron egy villanyoszlopon levő vezeték gyulladt ki.
Ami a közúti balesetet illeti, hétfőn Marosszentgyörgyön lesodródott az úttestről és nekicsapódott egy gázvezetéknek egy személyautó – közölte a Maros megyei tűzoltóság.

Lesodródott az úttestről és nekicsapódott egy gázvezetéknek egy személyautó hétfőn este Marosszentgyörgyön. A balesetben senki nem sérült meg, a vezeték viszont megrongálódott és szivárogni kezdett belőle a gáz.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
szóljon hozzá!