
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Sepsiszentgyörgy önkormányzata másfél éve indította el az Értéket adunk roncsautódnak elnevezésű programját, amelyben 3000 lejt fizetnek a régi, leadott gépkocsiért. A program indulásától, 2021 áprilisától eddig összesen 882 kérést iktattak, ezekből 817-et fogadtak el, 66 kérést elutasítottak mivel nem feleltek meg a szabályzatba foglalt feltételeknek, tájékoztat a városháza.
2022. szeptember 13., 17:022022. szeptember 13., 17:02
A program keretében az eddig leadott roncsautók után 2 271 000 lejt fizettek ki. A legkevesebb öt éve Sepsiszentgyörgyön forgalomba íratott 2-7 személyes autókért, amelyek az utóbbi 3 évben a kérelmező nevén szerepeltek, 3000 lejt fizet az önkormányzat. A program feltételei a következők: a kérelmező állandó sepsiszentgyörgyi lakcímmel vagy székhellyel rendelkezik, az autó az utóbbi 3 évben a nevén szerepelt, nincs tartozása a helyi költségvetés felé, valamint saját felelősségi nyilatkozatot tesz arról, hogy nem kérte, illetve nem fogja kérni az autónak az országos roncsautó programba való beíratását.
Ugyanakkor vállalnia kell, hogy a következő 3 évben nem vásárol 5 évnél régebbi személygépjárművet, ellenkező esetben visszafizeti a 3000 lejes támogatást. Ezzel a programmal azoknak a természetes és jogi személyeknek akarnak segíteni, akik megszabadulnának régi autójuktól, de nem akarnak vagy nincs lehetőségük újat vásárolni.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
szóljon hozzá!