
Fotó: Facebook/Perkő Gyermek- és Ifjúsági Néptánctalálkozó
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg szombaton, június 11-én a Kézdiszentlélek fölötti hegyen a Perkő Gyermek- és Ifjúsági Táncegyüttesek Találkozóját.
2022. június 09., 17:042022. június 09., 17:04
A Kovászna Megyei Művelődési Központ, Kovászna Megye Tanácsa és Kézdiszentlélek Polgármesteri Hivatalának közös szervezésében megvalósuló rendezvényre öt megyéből – Bákó, Brassó, Hargita, Kovászna, Maros – 32 tánccsoport és több mint 900 ifjú táncos érkezik, hogy bemutatkozzon, kapcsolatokat teremtsen és megélhesse a magyar néptáncörökség gazdagságát és sokszínűségét – olvasható a szervezők közleményében. A belépés ingyenes.
A találkozó szombaton 11 órakor a Háromszék Táncegyüttes Reveder mesejátékával kezdődik, majd 12:30-tól a táncegyüttesek bemutatkozójára kerül sor, 14 órától lehetőség nyílik közös énekre és táncra, amelyet követően 15 órakor folytatódik a meghívott néptáncegyüttesek fellépése. Este az Üsztürü és Kedves Zenekarok koncertjére hívják az érdeklődőket, majd a tábortűz melletti táncház zárja a programot. Napközben, 12 és 18 óra között kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal várják az érdeklődőket, de lesz kirakodóvásár és Perkő mozisátor is, ahol népi mesterségekről szóló kisfilmeket vetítenek.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!