
Fotó: Kovászna megyei prefektúra
A Sepsi Value Centernél szervezett hétvégi oltási maratonon 214 személy kapta meg a koronavírus elleni oltást. A háromszéki prefektus nem elégedett ezzel a számmal.
2021. május 31., 12:562021. május 31., 12:56
2021. május 31., 12:562021. május 31., 12:56
Az akciót a Kovászna megyei prefektúra, a közegészségügyi igazgatóság és a katasztrófavédelmi felügyelőség szervezte.
– tájékoztat a prefektúra.
Ráduly István prefektus „részben elégedett” az eredménnyel, meglátása szerint vidékről többen is kérhették volna az oltást. Hangsúlyozta, nem rossz eredmény, hogy több mint kétszázan immunizáltak, de a lebontott statisztikai adatoknak nem örül „maradéktalanul”.
Fotó: Kovászna megyei prefektúra
„Nem szerencsés, hogy sokan azt hiszik, hogyha településükön eddig esetleg csak néhány koronavírus eset volt, akkor nincs szükségük az oltásra.
– szögezte le a prefektus. Ráduly István felkérte a polgármestereket, orvosokat, tanárokat, hogy
Emellett köszönetet mondott a szervezésért, valamint a közreműködésért a közegészségügy igazgatóság és a katasztrófavédelmi felügyelőség vezetőségének, illetve a hétvégi maratonon részt vevő három orvosnak és hét asszisztensnek.
Az oltási maraton második felvonására június 5-én és 6-án, naponta 10 és 20 óra között, ugyanezen a helyszínen kerül sor.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
szóljon hozzá!