
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Több mint 140 rendőrt vezényelnek ki hétfőn Kovászna megyében a tanintézetek közelébe és az utakra, hogy felügyeljék az iskolakezdést, és irányítsák a megnövekedett forgalmat.
2020. szeptember 13., 19:562020. szeptember 13., 19:56
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a tanintézetek közelében rendőrök, csendőrök és helyi rendőrök járőröznek majd. Minden háromszéki tanintézetben lesz legalább egy rendőr vagy csendőr. A megnövekedett forgalomra számítva a közúti rendőrök is nagyobb számban teljesítenek szolgálatot terepen.
Arról is tájékoztatnak, hogy a tanévkezdés előtt a rendőrség leellenőrizte az iskolabuszokat. Kovászna megye 45 közigazgatási egységben 303 iskola és óvodaépületben kezdődik meg hétfőn az oktatás. Összesen 31 500 gyereket várnak, közülük hatezer óvodás.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
Tovább bővül a megemelt gyalogátjárók száma Csíkszeredában, ugyanis újabbat alakítanak ki Zsögöd egyik forgalmas útkereszteződésénél, a kultúrotthon előtt.
Székelyföldön több településen is fátyolos, hideg, párás reggelre ébredtek hétfőn: a katasztrófavédelem által kiadott sárga riasztás mellett fagypont alatti értékeket regisztráltak a hajnali órákban Gyergyószéken.
A Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványt hétfőn olvassák fel a parlamentben, a dokumentumról szóló vita és a szavazás pedig egy héttel később, december 15-én lesz.
Elindult az időközi helyhatósági választáson, és a szavazatok több mint 50 százalékának begyűjtésével Marcel Ciolacu, Románia korábbi miniszterelnöke lesz Buzău megye tanácselnöke.
Az Állandó Választási Hatóság honlapján közzétett adatok szerint a szavazókörzetek eredményeinek összesítése alapján a PNL jelöltje, Ciprian Ciucu nyerte a vasárnapi időközi főpolgármester-választást a szavazatok 36,16 százalékával.
A CURS-Avangarde exit poll felmérése szerint a PNL jelöltje, Ciprian Ciucu nyerte a bukaresti időközi főpolgármester-választást a szavazatok 32,7 százalékával.
Nem állt meg a rendőrök jelzésére, belehajtott egy folyóba, majd autóját hátrahagyva gyalog menekült tovább egy 29 éves férfi, aki ittasan és jogosítvány nélkül ült volánhoz Neamț megyében. Végül egy erdős területen elfogták és őrizetbe vették.
Alacsony volt a részvétel a délelőtti órákban vasárnap a bukaresti időközi főpolgármester-választáson, ahol 17 jelölt verseng azért, hogy következő négy évben betöltse a Nicușor Dan államfővé választása nyomán megüresedett tisztséget.
szóljon hozzá!