
Fotó: Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság
A 10-es számú Buzău és Brassó közötti országúton, Szitabodza község területén több láda sör zuhant az úttestre hétfőn délelőtt.
2020. augusztus 24., 15:472020. augusztus 24., 15:47
A Kovászna megyei rendőrség tájékoztatása szerint a sört szállító teherautó több egymást követő kanyarban veszítette el a rakománya egy részét. A rendőrség szerint a baleset amiatt történhetett, hogy a rakományt nem biztosították megfelelően.
Fotó: Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság
A gépkocsivezető nem fogyasztott alkoholt. Az úttestre került üvegtörmelék eltakarítása órákon keresztül zajlott, ez idő alatt csak félsávon haladt a forgalom. Kora délutánra sikerült felszabadítani az úttestet, az ügyben folytatja a kivizsgálást a rendőrség.
Fotó: Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Jóváhagyta szerdán a pénzügyminisztérium a nyugdíjasoknak szánt gyógykezelési jegyek odaítélését szabályozó tervezetet.
A szociális felügyelők márciusban országszerte 745 ellenőrzést végeztek, és 41 bírságot, illetve figyelmeztetést szabtak ki, összesen 282 ezer lej értékben a szociális ellátás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
A közalkalmazottak bére a készülő új törvény szerint egy olyan mechanizmus alapján emelkedne, amelyet a munkaügyi és a pénzügyminisztérium határozna meg a gazdasági növekedés, az infláció és a költségvetési mozgástér figyelembevételével.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
1 hozzászólás