
Az átereszek felújítása és cseréje alatt Székelyudvarhelyen több utcában is korlátozzák a forgalmat
Fotó: Beliczay László
Az utóbbi időben több vízelvezető áteresz korszerűsítése is megtörtént Székelyudvarhelyen, egyesek megrongálódtak, de olyan is akad, amelyik nem tudta ellátni a rendeltetésének megfelelő feladatot.
2022. november 23., 20:422022. november 23., 20:42
2022. november 23., 20:442022. november 23., 20:44
Legutóbb a Szent János, a Szentimre, a Baróti Szabó Dávid utcákban és a Kadicsfalvi úton kellett átereszeket felújítania a felelős kivitelezőnek, ezeket a munkálatokat sikerült befejezni – nyilatkozta megkeresésünkre Zörgő Noémi, a városháza sajtószóvivője.
A napokban két további beavatkozás is történt elmondása szerint: egy átereszt kellett kicserélni a Templom utca tetején, mivel jelentősen megrongálódott. A helyszínen sikerült szerdán délelőtt – november 23-án – befejeznie a munkálatot a megbízott vállalkozónak, csak az aszfaltozás maradt hátra. Ennek befejezéséig – nagyjából még két napig – le lesz zárva az utca érintett szakasza.
A másik hasonló munkálat a város Farcád felőli bejáratánál zajlik – közölte a szóvivő – a helyszínen levő áteresz nagyobb esőzések idején nem tudja a dombokról beözönlő hatalmas vízmennyiséget elvezetni.
ezzel kiküszöbölve, hogy ne hömpölyögjön az esővíz utakon, és a környező utcák alacsonyabban fekvő részein ne gyűljön össze – tette hozzá. A helyszínen zajló munkálatok miatt az említett útszakaszt november 25-ig lezárják.
Fotó: Beliczay László
A Keresztvápa utcában egy teljesen új áteresz beépítésén is dolgoznak – folytatta Zörgő. Mint mondta, a helyszínen eddig nem volt rendes esőelvezető rendszer, ezzel a munkálattal pedig az összegyűlt csapadékmennyiséget mindkét oldalról az Árpád-patakba fogják terelni. A szóvivő megjegyezte: a munkálatok idejére csütörtökön a megbízott cég egy napra lezárja a Keresztvápa utca felső részét.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
szóljon hozzá!