
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Több mint száz alkalommal riasztották a Maros megyei tűzoltókat a hétvégén. A beérkezett 131 riasztásból 117 alkalommal a rohammentő-szolgálat (SMURD) segítségére volt szükség, háromszor a tűzszerészeknek kellett kivonulniuk, hat tűzesetnél és öt egyéb vészhelyzetnél pedig a tűzoltók beavatkozására volt szükség.
2021. április 12., 12:472021. április 12., 12:47
2021. április 12., 14:272021. április 12., 14:27
A tűzoltóknak rendhagyó módon víz okozta problémánál kellett beavatkozniuk péntek reggel. Segesváron egy tömbház alagsorát nagy mennyiségű víz öntötte el egy csőtörés következtében, azt kellett kiszivattyúzniuk a helyi tűzoltóknak. A vízszolgáltató szakemberei kijavították a meghibásodást.
Szombaton a délelőtti órákban már garázstűzhöz riasztották a marosvásárhelyi hivatásos tűzoltókat a Gyöngyvirág utcába. A tűzoltók kiérkezésekor kigyulladt garázsról a lángok a közeli ház tetejére is átterjedtek, veszélyeztetve a közelben található többi épületet is.
A tűzeset során senki nem sérült meg, az oltás idejére az utcát fél sávon lezárták.
Ugyancsak a szombaton, négy óra leforgása alatt háromszor is szükség volt a tűzszerészek beavatkozására Maros megyében. Délelőtt Oláhkocsárdon talált egy lakó az udvarán egy 37 milliméteres lövedéket. Nem sokkal később, két órakor Nyárádszeredában egy kézigránátra bukkantak, délután fél három körül pedig Göcsön huszonkilenc töltényt fedeztek fel.
Egy nappal később ismét tűzesethez riasztották a Maros megyei tűzoltókat Mezőharasztosra. Vasárnap a kora esti órákban egy lakóház gyúlt ki a településen. A helyszínre a szászrégeni hivatásos tűzoltók vonultak ki, érkezésükkör a ház mennyezete és teteje égett, körülbelül 16 négyzetméteren, és fennállt az egész épületre való továbbterjedés veszélye. A tüzet rövid időn belül eloltották, az eset során senki nem sérült meg.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
szóljon hozzá!