
Fotó: Pinti Attila
Tízezer lejre bírságolták meg a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórházat a tűzvédelmi engedély hiánya miatt. Az igazgató visszásnak tartja a helyzetet.
2020. november 18., 20:252020. november 18., 20:25
András-Nagy Róbert kórházigazgató szerdán online sajtótájékoztatón elmondta, a karácsonkői tragikus kórháztűz után vegyes ellenőrző csapat jelent meg a kórházban, a tűzoltók, a közegészségügyi igazgatóság valamint a Kazánok, Magas Nyomású Tartályok és Emelőszerkezetek Állami Felügyelete (ISCIR) ellenőrei elsősorban az intenzív terápiás osztály működését vizsgálták.
Megbírságolták a kórházat a tűzvédelmi engedély hiánya miatt, ugyanakkor jegyzőkönyvbe foglalták, hogy nincs elegendő személyzet, a járványhelyzet miatt kialakított betegutakon nincs tűzbiztonsági megvilágítás, valamint az épület szerkezetéből adódó problémákra világítottak rá.
– mutatott rá az igazgató. A kórház azért kell megújítsa a tűzvédelmi engedélyét, mert folyamatosan korszerűsítettek, átalakításokat végeztek. Az igazgató visszásnak tartja, hogy egy olyan épületre, melyet évtizedek óta nem újítottak fel, nem kell megújítani az engedélyt, viszont ha korszerűsítenek, új jóváhagyásért kell folyamodni. Így megtörténhet, hogy egy elavult épületnek van tűzvédelmi engedélye, viszont annak nincs, melyet felújítottak, felszereltek korszerű biztonsági berendezésekkel.
A másik feltétel, hogy létrehozzák a saját katasztrófavédelmi egységüket, akik a tűzoltásban, az evakuálásban vesznek részt, de ehhez húsz szakembert kellene alkalmazzanak. Ez a feltétel jelenleg teljesíthetetlen, mert nem szerveznek tanfolyamokat, ahol ilyen jellegű képesítést lehet szerezni, másrészt az alkalmazásra és a finanszírozásra vonatkozó módszertanokat sem hangolták össze.
András- Nagy Róbert elmondta, az elmúlt időszakban négy nagyszabású ellenőrzést tartottak különböző hatóságok a kórházban, ugyanakkor naponta többoldalas jelentéseket kérnek. „Abban bízunk, hogy nem csak ellenőrzéseket végeznek, jelentéseket kérnek, hanem meg is oldják az egészségügyi rendszer problémáit” – összegezte az igazgató. Meglátása szerint új kórházak építésére kellene az uniós és az országos erőforrásokat összpontosítani, mert a régi, több évtizedes épületek már nem felelnek meg a korszerű elvárásoknak. A biztonság, a belső fertőzések leküzdése, az otthonos környezet kialakítása szempontjából is az új kórházak építése jelenti a megoldást, ám erre vonatkozóan Romániában évek óta csak ígéretek hangzottak el, mondta András-Nagy Róbert.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
2 hozzászólás