
A Bukaresti Dinamó szurkolói csapata Sepsiszentgyörgyön. Visszaesőnek számítanak a magyarellenesség terén
Fotó: Pinti Attila
Tízezer lejre bírságolta az Országos Diszkriminációellenes Tanács a Bukaresti Dinamo labdarúgócsapatot szurkolói magyarellenes, diszkriminatív magatartása miatt.
2020. január 06., 20:452020. január 06., 20:45
2020. január 06., 20:462020. január 06., 20:46
A kivizsgálásra a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat panasza alapján került sor. Tavaly, február 9-én Sepsiszentgyörgyön rendezték meg a Sepsi OSK és a Bukaresti Dinamo labdarúgó-mérkőzést, ezalatt
valamint egy molinót függesztettek ki, amin a következő szerepelt: „Csak Románia, csak Bukaresti Dinamo, autonómia nélkül a román földeken” („Doar România, doar Dinamo București fără autonomie în ținuturile românești”).
A Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat sajtóirodája szerint a szlogent nyolc alkalommal kiabálták a mérkőzés alatt, és kétpercenként lehetett hallani a magyarellenes bekiáltásokat. Továbbá a mérkőzés alatt a Bukaresti Dinamo szurkolói több alkalommal petárdákat dobtak át a Sepsi OSK csapat szurkolói közé. Egyik bukaresti szurkoló egy Sepsi OSK zászlót is megpróbált ellopni, de a csendőrség megállította.
A szurkolók a hazavezető útvonalon több településen lefestették a magyar helységnévtáblákat, például Aldobolyban.
„Üdvözlöm az Országos Diszkriminációellenes Tanács döntését, hiszen
Semmiképpen nem tolerálhatjuk, hogy a mérkőzéseken a magyarokat megfélemlítő rigmusokat használjanak az ellenfél szurkolói, ahogy azt sem, hogy uszító feliratokkal üzenjenek nekünk. Minden eszközzel fel kell lépnünk a sporthuliganizmus ellen. Ahogy a jelen példa is mutatja, előbb csak kiabálnak, majd táblákat festenek le, és ki tudja meddig fokozódhat a helyzet, ha nem lépünk közbe. Éppen ezért mindig, minden esetben megtesszük a megfelelő lépéseket” – jelentette ki Benkő Erika, a jogvédelmi szolgálat igazgatója.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
szóljon hozzá!