
Fotó: Tuchiluș Alex
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét rövidesen Sepsiszentgyörgyön, a szépmezői ipari parkban. A termelő vállalatok számára épülő csarnokok ünnepélyes alapkőletételén Gulyás Gergely miniszter is tiszteletét tette.
2024. október 24., 10:042024. október 24., 10:04
Több ezer négyzetméteren elterülő, multifunkcionális csarnokok építésének fog a magyarországi Xanga Investment & Development Group a szépmezői ipari parkban.
A munkaterep jelképes átadása október 24-én, csütörtökön lesz.
Fotó: Tuchiluș Alex
Jövőt építenek
Az ünnepségen résztvevő vendégeket Miklós Zoltán, az RMDSZ parlamenti képviselője köszöntötte. Mint mondta, hat éve dolgoznak rajta, hogy benépesítsék a parkot, a munka gyümölcse most beért. Utána Sepsiszentgyörgy polgármestere mondott köszönetet
Fotó: Tuchiluș Alex
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter elsősorban gratulált mindenkinek a beruházáshoz, kiemelten azért, hogy anyaországi mintát honosítanak meg vele. Mint mondta: a szülőföldön maradáshoz kellenek a jó óvodák, iskolák, a munkahelyek is, most ebben az ügyben tesznek egy újabb lépést előre.
– mondta a miniszter. Hozzátette: a Xanga cégcsoport eredményes múltjánál nem is kell jobb ajánlólevél, hiszen Debrecenben olyan fejlesztéseket vittek véghez, amelyek Magyarországon is egyedülálló eredménynek minősülnek.
Fotó: Tuchiluș Alex
Tavasszal indulna a beruházás
Herdon István, a Xanga Ivestment & Development Group alapító tulajdonosa visszaemlékezett, hogyan is indult a projekt évekkel ezelőtt.
– szögezte le Herdon.
A Xanga cégcsoport fejlesztésével vélhetően felgyorsul majd a beruházók sepsiszentgyörgyi megtelepedése. Herdon István korábban előrebocsátotta:
Fotó: Tuchiluș Alex
Az ünnepi eseményen részt vett Láng Zsolt kormánybiztos, országgyűlési képviselő, Dolhai István főkonzul, Tamás Sándor megyetanács-elnök, az ipari park vállalkozói, Petroczki Géza, Sepsi Ipari Park megbízott vezetője, Szőcs Endre, a Xanga cégcsoport romániai képviselője.
A beszédek után közösen helyezték el az utókornak hagyott üzeneteket tartalmazó időkapszulát.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Szerdán újraindult az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) korábban kibertámadás miatt leállt e-Terra informatikai rendszere – közölte szerdán a kormány.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter szerdán kijelentette, hogy a Duna vízszintje Csernavodánál 182 centiméterre csökkent, emiatt csütörtök reggel megkezdik az eljárást az atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött körülmények közötti leállítására.
A lakbérek, a gázolaj és benzin drágult a legnagyobb mértékben Romániában júliusban az egy évvel korábbihoz képest, míg a burgonya, a friss gyümölcsök és a kukoricaliszt ára csökkent a leginkább – derül ki az INS szerdán közzétett elemzéséből.
Ma éjszaka elkezdik az úttest felmarását a Cuza Vodă utcában Marosvásárhelyen, elsőként a Liviu Rebreanu utca és a Plevnei utca közötti szakaszon.
Kristály Kincső frissen diplomázott a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, ahol rektori kitüntetést is kapott. Festészetében a bőrön, az érintésen és az identitáson keresztül vizsgálja azt, amit magunkból megmutatunk, és amit inkább elrejtenénk.
Az OMV Petrom-hálózat kedden ismét drágított, így szerdától az összes romániai töltőállomáson emelkedett az üzemanyagok ára.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán három sárga jelzésű riasztást adott ki kánikula, erősödő szél és zivatarok miatt, amelyek az ország több régiójában érvényesek a nap folyamán.
Súlyos állapotban van a Brassó belvárosában kedd este történt gázolás egyik áldozata, a Brassó megyei sürgősségi klinikai kórház intenzív osztályán ápolják.
szóljon hozzá!