
Két problémás medvét már sikerült puskavégre kapni Kovászna megyében. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Kovászna megyében tizenhárom medve kilövését engedélyezte a környezetvédelmi minisztérium. Közülük kettőt már ki is lőttek.
2022. május 19., 16:292022. május 19., 16:29
Gheorghe Neagu a környezetvédelmi ügynökség Kovászna megyei kirendeltségének vezetője arról tájékoztat, hogy
Háromszéken 1800-ra becsülik a medvék számát. A populáció évről évre nő, idén a megfigyelések szerint a legtöbb anyamedvének két bocsa van, tehát a létszám további gyarapodására számítanak.
Csütörtökön a környezetvédelmi ügynökség felügyelői egy árkosi takarmánysilóban okozott kárt mérték fel, ahol a medve feltépte a fóliát, és a becslések szerint nagy károkat okozott.
Nicușor Dan államelnök visszaküldte csütörtökön a parlamentnek megfontolásra a szélsőségesség elleni küzdelemről szóló törvényt, mivel meglátása szerint a jogszabály jelenlegi formája a „feszültségek felerősödéséhez” vezethet.
Három testvér konfliktusa miatt riasztották a rendőrséget, csendőröket, mentőket, de még a különleges bevetési szolgálatot is csütörtök délután Maros megyében.
A majdnem két héttel ezelőtt a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal brit turista keresése folytatódik, bár az utóbbi napokban mostohák voltak az időjárási körülmények – jelentette be csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
A hidrogén és a biogáz fontos szerepet játszanak a zöldenergiára való átállásban, de a széles körű alkalmazáshoz – különösen a tömegközlekedésben és a háztartásokban – még időre és további technológiai fejlesztésekre van szükség.
Letartóztatták a börtönökbe drogot csempésző hálózat kilenc tagját – köztük azt az ügyvédnőt is, akinek a segítségével a bűntényt elkövették.
Ausztria támogatja Románia csatlakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) – jelentette ki csütörtökön Christian Stocker osztrák kancellár, hozzátéve, hogy Románia olyan partner országa számára, amelyre számítani lehet.
Játéknak vélte és hazavitte a lezuhant orosz drónt egy helyi férfi a moldovai Pepeni határából, majd szét is szerelte – a rendőrség szerint a szerkezet katonai megtévesztésre szolgált, robbanóanyagot nem tartalmazott.
Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.
Őrizetbe vettek egy harmincéves sofőrt, aki ittasan vezetett, amikor összeütközött egy küldetésben lévő rendőrautóval Târgu Neamț városában csütörtökön.
szóljon hozzá!