
Fotó: Vargyasi Levente
Elkezdték a sepsiszentgyörgyi patakok medrének tisztítását a helyi köztisztasági vállalat, a Tega Rt. munkatársai.
2019. július 24., 20:202019. július 24., 20:20
Jelenleg a Debren patak mentén dolgoznak, az Oltmező utca felőli résztől a Borvíz utca irányába haladva vágják a növényzetet, és összegyűjtik a szemetet. A Debren patak után a Szemerja patak medrének takarításával folytatják.
– tájékoztat az önkormányzat.
A testület idén tavasszal többéves árvízvédelmi-stratégiát fogadott el Bálint József Erdélyi Magyar Néppártos képviselő javaslatára. A párt városi szervezete előtanulmányt készített a megelőző-intézkedésekről.
A stratégiában a megoldandó feladatokat is felleltározták, az esővíz-elvezetést, a vízelvezető árkok kialakítását, a patakmedrek, átereszek kitakarítását, helyenként pedig tartályos esővízcsatornára van szükség. A legnagyobb beruházást a város északi részén kialakított két vízgyűjtő tó jelentené, amely felfogná a nagy esőzések, patakáradások esetén a felesleges vizet.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!