
Miniszteri látogatás a háromszéki Köpecen. Archív
Fotó: Carmen Dan Facebook-oldala
Hamis képet közvetített a sajtó a köpeciekről, amikor átvette és félreértelmezte Carmen Dan belügyminiszter Facebookon közzétett fotóját, melynek tanúsága szerint a falu lakói a központi vendéglő udvarán gyűltek össze, mikor teljes készültség volt a gátszakadás veszélye miatt – mondta Lázár-Kiss Barna polgármester. Köpec Barót városához tartozik, az önkormányzat a napokban elemezte a történteket, és megállapították, hogy a köpeciek derekasan helyt álltak.
2018. április 04., 20:022018. április 04., 20:02
2018. április 04., 20:072018. április 04., 20:07
A polgármester lapunknak kifejtette, a miniszter sem írta a fotóhoz, hogy a köpeciek nem csináltak semmit a fenyegetettség idején, hiszen ez nem is lett volna igaz, a sajtó a fotó alapján vont le téves következtetéseket.
– részletezte az elöljáró. Hozzátette, Carmen Dan miniszter látogatásakor elterjedt a hír, hogy falugyűlést tartanak, az emberek ezért gyűltek össze a központban, majd
A kilakoltatási rendelet ellenére a falu lakói azért nem akarták elhagyni az otthonukat, mert a folyó messze van a falutól, még ha el is szakadt volna a gát, órákba telik, amíg a víz eléri a lakóházakat. A nők és a gyermekek többsége nem maradt otthon, a férfiak folyamatosan felügyelték a helyzetet, a falu lakói felelősségteljesen jártak el, szögezte la a polgármester.
Lázár-Kiss Barna elmondta, a kárfelmérés kilencven százalékban megtörtént, árvízvédelmi munkákról, a gátak megerősítéséről még nem döntöttek a vízügyi hatóságok.
Előzmények
Március 14-én este a hatóságok elrendelték mintegy 130 köpeci lakásból a kilakoltatást, attól tartva, hogy átszakad az Olt-folyó gátja. Még akkor éjszaka Ioan Deneş víz- és erdőgazdálkodási miniszter érkezett a helyszínre, majd reggel Carmen Dan belügyminiszter és Raed Arafat államtitkár is Köpecen helyszínelt. A helybéliek közül többen a kilakoltatási rendelet ellenére sem akarták elhagyni az otthonaikat, végül a veszély elhárult, a gát kitartott.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint alapos elemzésre van szükség az üzemanyagárak esetleges hatósági korlátozása előtt, mert az állami beavatkozásoknak nem várt mellékhatásaik is lehetnek.
Tusnádfürdő balneológiai hagyományai ma is élnek: a Hotel Tusnád kezelőbázisán a természetes gyógytényezők és a modern fizioterápia segítik a mozgásszervi és keringési betegségek kezelését – sok vendég már évtizedek óta visszajár a kúrákra.
Paul Thomas Anderson lett a legjobb rendező, és Egyik csata a másik után című filmje nyerte el a 98. Oscar-díjátadó gála fődíját is vasárnap este a Los Angeles-i Dolby Színházban.
Idén majdnem három hónapig tart az egységes mezőgazdasági támogatások kérelmezési időszaka. Hétfőtől 79 féle juttatásra nyújthatnak be támogatásigénylést a gazdák az APIA-hoz.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.
Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.
szóljon hozzá!