
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Öt személy – köztük két kiskorú – éppen kirámolt egy tisztítószerekkel megrakodott kisteherautót, amikor rajtuk ütöttek a rendőrök és a csendőrök hétfő este Székelyudvarhelyen.
2021. február 23., 15:562021. február 23., 15:56
A rajtaütést a rendőrség a csendőrséggel közösen azt követően szervezte meg, hogy egy székelyudvarhelyi vállalkozás vezetője jelezte, egy javak tárolására is használt kisteherautóból ismeretlenek több tisztítószert tulajdonítottak el. A hatóságiak két személyt akkor ért tetten, amikor az áruval éppen kiléptek a furgon rakteréből, három másik feltételezett elkövetőt pedig a jármű közelében fogtak el.
Az ügyben a nyomozás folytatódik a 15 és 35 év közötti gyanúsítottak teljes bűnügyi tevékenységének feltérképezése érdekében – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az elmúlt 24 órában 25 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 28 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Több olyan intézkedést is elfogadott a kormány, amelyek az egészségügyi rendszer működését nehezítő munkaerőhiány enyhítését célozzák. Elképzelhető azonban, hogy megkéstek a törvénnyel, véli a Székelyhonnak nyilatkozó szakszervezeti képviselő.
Vastag kőfalak, lőrések és gyilokjáró veszik körül Csíkkarcfalva község templomát, amely nemcsak az imádságra, hanem a védekezésre is készült.
A híres francia színésznőt súlyos betegség után, vasárnap érte a halál. 91 éves volt.
A szélvihar miatt nem tudják elhagyni a térséget a Bilea-tó környéki menedékházakban elszállásolt turisták.
A karácsonyi ünnepkörhöz tartozik a Heródes által meggyilkoltatott fiúgyerekek, azaz „apró szentek” napja is, régen gazdag, mára kikopó szokásrenddel. Ilyenkor lehet büntetlenül megvesszőzni a lányokat, asszonyokat, de koránt sem nevelés céljával.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
2 hozzászólás