
Tartalmas évre készülnek a brassói repülőtéren
Fotó: Tuchiluș Alex
Az utasforgalom növelésére és a célállomások bővítésére helyezik idén a hangsúlyt a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtéren. Az újdonságokról, tervekről a megyei tanács elnöke számolt be a Román Repülőterek Szövetségének értekezletén.
2025. február 09., 12:202025. február 09., 12:20
2025-ben 300 ezer utast és új légitársaságokat szeretnének bevonzani a brassói repülőtérre. Adrian Veștea, Brassó Megye Tanácsának elnöke sikerként értékelte, hogy
Idén már tizenegy nyári charterjáratra kötöttek szerződést, négy törökországi és görögországi célállomásra, ugyanakkor a WizzAir továbbra is üzemelteti három rendszeres járatát Budapestre, Dortmundba és Londonba. Jó hír, hogy a Fly Lili visszatér, májustól izraeli charterjáratokat fog biztosítani. A járatok bővítésének lehetőségeiről a vezetőség további tárgyalásokat folytat különböző légitársaságokkal.
Fontos változás, hogy a repülőtér ideiglenesen visszatért a 12 órás, rövidített programra. A döntést a román légiforgalom-irányító szolgálattal (ROMATSA) közösen hozták meg azért, hogy a fennmaradó időben új légiforgalmi-irányítókat képezzenek ki, akik kizárólag a brassói légtérre kapnak majd engedélyt.
Adrian Veștea hangsúlyozta, a program bármikor meghosszabbítható 16 órára, ha újabb légitársaság szeretne rendszeres járatokat üzemeltetni a repülőtéren.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
szóljon hozzá!